Latviešu mākslinieks un arhitekts Jānis Janavs iegūst „Emmy” balvu

Latviešu mākslinieks un arhitekts Jānis Janavs iegūst „Emmy” balvu
Publicitātes foto . Jānis Janavs (no kreisās) ar kolēģiem „Emmy” balvas ceremonijā
19-09-2013 A+ A-
Pagājušās nedēļas nogalē latviešu izcelsmes mākslinieks un arhitekts Jānis Janavs (John Janavs) ieguvis prestižo „Emmy” balvu (tā tika pasniegta jau 65. reizi) par izcilu mākslinieciskā noformējuma izveidi telekompānijas FOX realitātes šovam „MasterChef”. Šī ir septītā reize, kad Janavs bijis nominēts balvai, un pirmā, kad to saņēmis.

Jānis Janavs ir ceturtais latvietis, kurš saņēmis prestižo ASV televīzijas balvu. 1960. gadā to par mākslinieciskā noformējuma izveidi TV seriālam „The Untouchables” ieguva latviešu izcelsmes mākslinieks Čārlzs Straumers. 

Latvietis Māris Bērziņš „Emmy” saņēma 2009. gadā par izcilu kadru montāžu televīzijas realitātes šovam „Project Runway”. Savukārt balva par mūziku un aranžējumiem 2001. gadā tika pasniegta Losandželosā dzīvojošajai latviešu komponistei Lolitai Ritmanis (par mūziku animācijas sērijai „Betmens pār strīpu”).

Informāciju par visām šā gada „Emmy” balvas nominācijām un balvām var izlasīt šeit:

Savukārt 2001. gada „Emmy” balvas laureāte Lolita Ritmanis par savu tautieti kultūras portālam „Rīga 2014” raksta: „Jānis ir ļoti talantīgs mākslinieks un arhitekts. Jāpiebilst, ka Janavu ģimene ir bijusi ļoti aktīva latviešu sabiedrībā Losandželosā.”

Jāpiebilst, ka Jānis Janavs strādājis arī pie ēdiena gatavošanas sacensībām „Hell's Kitchen”, kuras vada populārais pavārs Gordons Remzijs, kā arī Džimija Kimmela slavenību interviju šova. Ar Jāņa Janava radošo biogrāfiju un darbiem var iepazīties viņa mājaslapā.

0 komentāri

Komentāru nav