„Splendid Palace” sāksies Rīgas Autorkino festivāla ievadsesija

„Splendid Palace” sāksies Rīgas Autorkino festivāla ievadsesija
F64 . Kinoteātris „Splendid Palace”
20-09-2013 A+ A-
No piektdienas 20. līdz 22. septembrim kinoteātrī „Splendid Palace” notiks Rīgas Autorkino festivāla ievadsesija, kuru piedāvās „Kinoskola” sadarbībā ar Somijas vēstniecību, informēja pasākuma rīkotāji.

Festivāla ievadsesija būs veltīta izcilajam somu režisoram Aki Kaurismeki.

Atšķirībā no citiem līdzīgiem pasākumiem Rīgas Autorkino festivālu veido kinokritiķi, un pirms katra no festivāla ievadsesijas sešu filmu seansiem notiks kinokritiķu – Dairas Āboliņas, Ditas Rietumas, Viktora Freiberga, kā arī somu kinozinātnieka Jarmo Valkolas – lekcijas.

Rīgas Autorkino festivāls ir aizsākums jaunai tradīcijai, vēloties akcentēt spilgtu pasaules režisoru darbus. Autorkino ir vienīgā iespēja būt opozīcijā Holivudas izklaides mašinērijai, atgādinot, ka kino ir kultūras daļa – māksla, kas spēj emocionāli un intelektuāli saviļņot, uzskata festivāla veidotāji.

Kaurismeki filmas nav sajaucamas ne ar vienu citu – viņa rezignētās traģikomēdijas apdzīvo šķietami necili dzīves pabērni, nevis seksīgi, baltzobaini Holivudas skaistuļi. Filmu darbība notiek mūsdienu Somijā, lielākoties Helsinkos, pamatā bāros, taču tie ir Kaurismeki Helsinki – laiks tajos šķietami ir iesprūdis mūžīgajos 20. gadsimta 60. gados.

Festivāla veidotāji cer jau pavasarī piedāvāt nākamo Rīgas Autorkino festivāla sesiju.

Nodibinājums „Kinoskola”, kas rīko Rīgas Autorkino festivāla ievadsesiju, tapis kā kinokritiķes Ditas Rietumas un aktrises Ināras Sluckas iniciatīva, iesaistot projektā kritiķi Dairu Āboliņu, kino teorētiķi un LU pasniedzēju, asociēto profesoru Viktoru Freibergu, režisoru un teorētiķi Dāvi Sīmani un citus profesionāļus.

0 komentāri

Komentāru nav