Toronto atklāta „Rīga 2014” izstāde „Kas dzintaram vēl padomā?”

Toronto atklāta „Rīga 2014” izstāde „Kas dzintaram vēl padomā?”
Mārtiņš Otto, Rīga 2014
20-09-2013 A+ A-
Kanādas Latviešu centrā Toronto 19. septembrī tika atklāta izstāde par dzintaru „Kas dzintaram vēl padomā?”, kuras centrā ir dzintara pavediens – unikāls zinātnisks jaunatklājums, kas guvis starptautisku ievērību.

Izstāde tapusi ar Ārlietu ministrijas atbalstu, ir veidota ar mērķi popularizēt Rīgu kā 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētu un vienlaikus padziļināti iepazīstināt apmeklētājus ar latviešu tautas vissenāko un mīlētāko dārgakmeni – saulaino dzintaru.

Tieši dzintaram Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmā ir atvēlēta īpaša loma, iezīmējot Latvijas galvaspilsētu Rīgu kā dzintara mājvietu.

Dzintara pavedienu radījusi Rīgas Tehniskās universitātes pētniece Inga Ļašenko. Savukārt viņas radītā dzintara pavediena pārtapšana mākslas darbos notikusi Latvijas tekstilmākslinieces un starptautiski pazīstamās gobelēnistes Ivetas Vecenānes rokās.

Dzintara izstādi Toronto atklāja Latvijas goda konsuls Ontārio provincē Imants Purvs, klātienē piedaloties Kanādas latviešu sabiedrības pārstāvjiem. Izstādes iekārtošanu un izcilo māksliniecisko noformējumu palīdzēja veidot Latviešu daiļamatnieku savienība Kanādā un Latviešu centra Kanādā mākslinieku komiteja.

0 komentāri

Komentāru nav