Latvijas vēstniecībā Vācijā nosvinētas Dzejas dienas

Latvijas vēstniecībā Vācijā nosvinētas Dzejas dienas
Kaspars Garda, Rīga 2014 . Dzejas dienu Vācijā goda viešņa Ingmāra Balode
22-09-2013 A+ A-
Berlīnē, Latvijas vēstniecībā Vācijā, 20. septembrī nosvinētas ikgadējās Dzejas dienas, kas šogad bija veltītas Rīgai kā 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētai. Šā pasākuma mērķis ir latviešu dzejas, mūzikas un mākslas popularizēšana Vācijā.

Pasākuma apmeklētājus uzrunāja Latvijas vēstniece Vācijā Elita Kuzma un pasākuma organizatore Eiženija Veiriha. Dzejas dienu vakarā skanēja Raiņa, Imanta Ziedoņa, Knuta Skujenieka, Māras Zālītes, Aleksandra Čaka, Ingmāras Balodes un vācu mūsdienu dzejnieka Zigfrīda Šmita (Siegfried Schmidt) darbi.

Dzeja tika lasīta gan vācu un gan latviešu valodā Elkes Laurentes (Elke Laurent), Rainera Bartla (Rainer Bartl), Katarīnas Bencmanes (Catharina Benzmann), Annas Kleinhelteres (Anna Kleinhölter), Pētera Mališevska (Peter Malischewsky), Tāļa Rēdmaņa, Andra Eglāja, Eiženijas Veirihas un Ivetas Kūlsas izpildījumā.

Dzejas dienu Vācija goda viešņa šogad bija latviešu dzejniece Ingmāra Balode no Rīgas. Viņa ir divreiz saņēmusi Latvijas Literatūras gada balvu – nominācijā „Labākā debija” par pirmo dzejoļu krājumu „Ledenes, ar kurām var sagriezt mēli” (2007) un nominācijā „Labākā dzejas grāmata” par otro krājumu „alba” (2012).

Pasākumu Berlīnē bagātināja Berlīnes latviešu koris, latviešu pianiste, ērģelniece un komponiste Agita Rando, diriģente Inese Krastiņa, soprāns un XXV Vispārējo latviešu Dziesmu svētku soliste Anna Krauja-Čena un baritons Andris Eglājs. Sarīkojuma laikā bija aplūkojama latviešu gleznotājas Līgas Lazdiņas gleznu izstāde.

Šis par tradīciju kļuvušais un popularitāti ieguvušais Dzejas dienu pasākums ar Latvijas vēstniecības Vācijā atbalstu tiek rīkots jau piekto gadu.

1 komentāri

Anita

02.10.2013 23:04

Svētīgi ļaudis auž zelta stīgām Latviju stipru