„Kino Bize” aicina uz diskusiju par cietumiem

„Kino Bize” aicina uz diskusiju par cietumiem
Publicitātes foto . Kadrs no režisora Stjuarta Rozenberga cietuma drāmas „Nekauņa Lūks”
23-09-2013 A+ A-
„Kino Bize” otrdien, 24. septembrī, plkst. 18.00 aicina uz sarunu par ieslodzītajiem, kā arī to, kas notiek aiz cietumu mūriem un ar kādām grūtībām sastopas iesaistītās puses Latvijā.

Diskusijā tiks apskatīts, kas notiek ar ieslodzītajiem ieslodzījuma vietās Latvijā – vai viņus tur pāraudzina, gatavo dzīvei brīvībā vai neformāli iemāca to, kas brīvībā nemaz nav vajadzīgs. Kas ir „brīvlaišana” un uz ko tā attiecas? Ko dara bijušie ieslodzītie, iznākot no ieslodzījuma vietas, un vai citiem sabiedrības locekļiem būtu par to jāaizdomājas? Kas jau notiek ieslodzījuma vietās, lai sagatavotu ieslodzītos dzīvei ārpus ieslodzījuma vietām, un vai ar to pietiek?

Sarunas dalībnieki ir juriste un Sabiedriskās politikas centra „Providus” pētniece Sanita Sīle, „Prison Fellowship Latvija” valdes priekšsēdētājs Māris Luste, ieslodzījumu vietu pārvaldes pārstāve Ilze Ušacka, kas strādājusi ieslodzījuma vietās kā psiholoģe. Dalību vēl apstiprinās pārstāvis no ieslodzījumu vietu pārvaldes un bijušais ieslodzītais, kas dalīsies ar savu personīgo pieredzi.

Diskusiju vadīs sociālais darbinieks Kārlis Viša, kas strādājis cietumos, sarunā aktīvi iesaistot arī klātesošo auditoriju.

Pēc diskusijas tiks demonstrēta režisora Stjuarta Rozenberga cietuma drāma „Nekauņa Lūks” („Cool Hand Luke”, 1967). Galveno lomu – cietumnieku Lūku, kurš nepakļaujas cietuma pārvaldes iedibinātajai kārtībai un iemanto pārējo ieslodzīto apbrīnu – spēlē viens no visu laiku spožākajiem aktieriem Pols Ņūmens. Filma tiek demonstrēta ar ASV vēstniecības atbalstu.

Ieeja – bez maksas.

0 komentāri

Komentāru nav