Kampaņa „Es būšu nākamais” iepazīstinās bērnus ar kultūru

Kampaņa „Es būšu nākamais” iepazīstinās bērnus ar kultūru
Publicitātes foto
23-09-2013 A+ A-
„Ar dziļām saknēm kultūrā” – ar šādu devīzi pirms gada pirmo reizi tika uzsākta kampaņa „Es būšu nākamais”, kuras mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību kultūras pieredzes nozīmei bērnu veiksmīgā izaugsmē. Šoruden kampaņa atsāk darbību, piedāvājot vēl plašākas iespējas iesaistīties, kā arī sniedzot savu artavu kultūras pieejamībā bērniem.

Kampaņas vēstniekiem – pianistam Vestardam Šimkum, rakstniecei Norai Ikstenai un aktierim Kasparam Znotiņam – šoruden pievienojas arī māksliniece Katrīna Neiburga, baletdejotāja Elza Leimane-Martinova un režisors Jānis Streičs, lai kopā veicinātu kultūras attīstību Latvijā, no mazotnes ar to iepazīstinot bērnus.

„Manuprāt, pats galvenais, vissvarīgākais posms cilvēka dzīvē ir tieši bērnība. Tur sākas cilvēka vērtības un pārskats uz savu noieto ceļu. Šis posms bieži vien ir kā mērs, kā iedvesmas avots,” intervijā interneta žurnālam „Satori” paudis režisors Jānis Streičs. Arī kampaņas veidotāji ir pārliecināti, ka bērni veidos mūsu sabiedrību nākotnē, viņi noteiks, cik kulturāla un atvērta tā būs. Tāpēc mūsu mērķis ir ļaut ikvienam bērnam jau tagad sākt izkopt personību un veidot patstāvīgu pasaules redzējumu. Vistaisnākais ceļš pretī mērķim ved caur kultūras iepazīšanu un tās sakņu apzināšanos.

 

Lai palīdzētu vecākiem, skolotājiem un ikvienam, kam rūp bērnu izaugsme, kampaņas rīkotāji – projekts „Garā pupa” – ir sagatavojuši vairākas iespējas iesaistīties. Ir izveidots unikāls bezmaksas notikumu kalendārs bērniem, kurā atrodami teju visi pasākumi bērniem un ģimenēm visā Latvijā. Kalendāra veidošanā var iesaistīties ikviens, sūtot informāciju par pasākumiem uz e-pastu vai pievienojot komentārus „Garās pupas” mājaslapā ieteikumu sadaļā pie paša kalendāra.

Turklāt kampaņas laikā visas kultūras sezonas garumā no septembra līdz pat maijam ģimenes varēs iesaistīties punktu krāšanas akcijā, kuras mērķis ir vecināt bērnu kultūras pieredzes dažādošanu. Akcijā var iesaistīties, meklējot zaļo „Garās pupas” logotipu kultūras vietu kasēs visā Latvijā. Jaunajā Rīgas teātrī, Latvijas Leļļu teātrī, Mākslas muzejā „Rīgas Birža” daudzās citās kultūras vietās būs iespējams iegūt punktu krāšanas kartītes un uzlīmes, kuras sakrājot, bērni varēs tikt gan pie gardiem pārsteigumiem no AS „Laimas”, gan vērtīgām dāvanām no kampaņas atbalstošajām kultūras vietām. Vairāk par akcijas noteikumiem, kultūras vietām, kas to atbalsta, un jaunākajām aktualitātēm iespējams uzzināt „Garās pupas” mājaslapā.

Projektu rīko un atbalsta biedrība „Ascendum” sadarbībā ar projektā iesaistītajām kultūras vietām.

0 komentāri

Komentāru nav