Galerijā „Jēkabs” – Alises Mediņas personālizstāde „Cozy”

Galerijā „Jēkabs” – Alises Mediņas personālizstāde „Cozy”
Alise Mediņa „Vakars Andrejsalā”
24-09-2013 A+ A-
Mākslas galerijā „Jēkabs” līdz 10. oktobrim ir iespēja aplūkot daudzsološās un talantīgās mākslinieces Alises Mediņas jaunāko darbu izstādi. Tā veltīta ikdienas motīviem, kas iedvesmo mākslai, kultūras portālu „Rīga 2014” informē galerijas pārstāvji.

Nosaukums „Cozy”, kas tulkojumā no angļu valodas nozīmē mājīgs, omulīgs, mazs, ērts, silts un patīkams, iekļauj to īpašo sajūtu gammu, ko māksliniece caur saviem darbiem cenšas nodot tālāk skatītājam.

Izstādē redzamajās gleznās atainoti ikdienas motīvi, vietas, priekšmeti un telpa, kas tiešā veidā rosinājuši darbu tapšanu.

Nedaudz eklektiskā salikumā, it kā atbildot uz jautājumu: „kas Tevi iedvesmo”, viena pēc otras skanētu atbildes: saulaina diena – tāda kā vakar, skats pa darbnīcas logu, Uzbekistānas arbūzs, nakts brauciens ar riteni, skaista arhitektūra, drauga kedas, saules spēle logā un...” Šādi iedvesmas avoti caurstrāvo Alises Mediņas noskaņu pilnos darbus, kas tapuši, izmantojot klasiskus izteiksmes paņēmienus.

 

„Ar sulīgas krāsas un gaismas spēlēm, veikliem otas triepieniem māksliniece vizualizē jaunas realitātes vīziju un mūsdienu cilvēka dzīves izjūtu. Par šo izstādi pati autore saka: „Varbūt tas ir „strausa instinkts”, kas, ignorējot cilvēcisko vēlmi atrast lietas par kurām pažēloties vai pret kurām vērsties, meklē skaisto, apgaismojošo mazajās lietās,” raksta izstādes veidotāji.

Alise Mediņa (1984) mācījusies Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolā, beigusi Latvijas Mākslas akadēmiju un 2010. gadā ieguvusi arī maģistra grādu glezniecībā. Studiju laikā māksliniece pilnveidojusi savas zināšanas Portugālē, Porto Universitātē, Tēlotājas mākslas nodaļā.

Alise Mediņa līdz šim sarīkojusi vairākas personālizstādes Latvijā, Vācijā, Nīderlandē un Dānijā, kopš 2004. gada piedalījusies grupas izstādēs un starptautiskos projektos, gūstot atzinību Latvijā un ārzemēs.

Alises Mediņas personālizstādi mākslas galerijā „Jēkabs” iespējams apskatīt līdz 10. oktobrim katru darba dienu no plkst. 12.00 līdz 18.00, kā arī sestdienās no plkst. 12.00 līdz 15.00. Vairāk informācijas www.paintings.lv.

Galerija „Jēkabs” atrodas Rīgā, Jēkaba ielā 26/28.

 

0 komentāri

Komentāru nav