260 agro putnu. Noslēgusies PKO pieteikšanās pirmā kārta

260 agro putnu. Noslēgusies PKO pieteikšanās pirmā kārta
Mārtiņš Otto . Pasaules koru olimpiādes preses konference Rīgā
Pasaules koru olimpiādei (World Choir Games), kas nākamvasar norisināsies Rīgā, pašlaik jau pieteikušies 260 kori no 41 pasaules valsts. Kā akcentē PKO organizatori no kultūras organizācijas „Interkultur”, tie ir labāki rezultāti, kādi jebkad bijuši tā saucamās „agrās pieteikšanās” („early bird”) laikā. Līdz šim no Latvijas pieteicies rekordliels dalībnieku skaits – 100 koru, kas vēlas startēt dažādās kategorijās.

„Tik liela atsaucība „agro putniņu” reģistrācijā ir lielisks rezultāts. Esam pārliecināti, ka līdz 1. decembrim pieteiksies visi gaidītie 400 kori,” ir pārliecināta nodibinājuma „Rīga 2014” vadītāja Diāna Čivle.

Vācijas kultūras organizācijas „Interkultur” pārstāve Jeļena Dannhauere pastāstīja, ka agrā pieteikšanās beidzās 15. septembrī, un neslēpa, ka PKO rīkotāji ir patīkami pārsteigti par šiem rezultātiem: „Tas ir nebijis sasniegums Pasaules koru olimpiādes vēsturē!”

 

„Kopumā ir pieteikušies kori no 41 valsts, un starp tām ir tādas, kuru kori ir izrādījuši īpaši lielu interesi – no Krievijas pieteikušies 25 kolektīvi, no Ķīnas – 24, pirmo reizi liela atsaucība ir no Dienvidāfrikas Republikas – reģistrējušies 14 kori.

Īpaši patīkami, ka Pasaules koru olimpiādes dalībvalstu skaits palielinās – šogad pirmo reizi PKO piedalīsies arī kori no Jordānijas, Kenijas un Gibraltāra.”

„Interkultur” pārstāve Rīgā viesojas kopā ar kolēģi – Pasaules koru olimpiādes mākslinieciskā satura veidotāju Ralfu Eizenbeisu –, lai saskaņotu un nodrošinātu nākamgad gaidāmā vērienīgā pasākuma norisi.

No Latvijas līdz šim pieteikušies 100 kori, kas ir gatavi startēt dažādās kategorijās, taču, kā akcentēja Romāns Vanags – PKO mākslinieciskās programmas veidotājs no Latvijas puses – šis nav galējais skaits, un, ja kāds no Latvijas koriem vēl vēlēsies pieteikties Pasaules koru olimpiādei, to vēl var paspēt izdarīt līdz šā gada 1. decembrim, iesūtot savu CV un uzstāšanās ierakstu. Vairāk par pieteikšanos Pasaules koru olimpiādei lasi šeit!

„Pasaule ir ieinteresējusies par to, kas nākamgad notiks Latvijā un Rīgā, savukārt mēs ceram, ka pašlaik pasaules kartē redzamie baltie plankumi – valstis, no kurām dalībnieki nav pieteikušies, – tiks aizpildīti līdz 1. decembrim, kad beigsies pieteikšanās otrais posms. Pie tā strādā diriģenti arī citviet pasaulē,” norādīja Romāns Vanags.

Līdz šim pieteikušies Latvijas kori startēs gandrīz visās 29 Pasaules koru olimpiādes kategorijās – gan sakrālās mūzikas, gan bērnu, jauniešu un kamerkoru; kā arī piedalīsies gospeļkoris, šova koris un vokālie ansambļi. Liela interese esot arī par senioru kategoriju, kas PKO vēsturē ir jaunums.

„Olimpiādē plaši tiks pārstāvētas mūsu valsts kordziedāšanas tradīcijas, turklāt varēs redzēt, ka tās nav tikai tradīcijas, ko esam pieraduši redzēt Dziesmu svētku lielajā estrādē. Ir pieteikušies arī kori ar starptautisku pieredzi, kuri vēlas startēt čempionu kategorijā, kas varēs sev atrast sāncenšus no visas pasaules,” stāsta R. Vanags.


 

„Šo visu patiešām ir vērts redzēt, jo tik krāšņa buķete, jo tik plašu koru pārstāvniecību Latvija vēl nav pieredzējusi. Nākamais gads un nākamā vasara būs unikāli,” novēl Romāns Vanags.

Korus – Pasaules koru olimpiādes dalībniekus – vērtēs augstas raudzes speciālisti no visas pasaules. Tāpēc papildus Pasaules koru olimpiādes koncertiem un skatēm Rīgā nākamvasar norisināsies arī augsta līmeņa meistarklases.

„Interkultur” pastāvēšanas laikā ir izveidota 300 žūrijas dalībnieku datubāze, stāsta „Interkultur” pārstāvis no Vācijas Ralfs Eizenbeiss.

Rīgā vērtēt Pasaules koru olimpiādes dalībniekus ieradīsies aptuveni 80 kormūzikas profesionāļu – pazīstami kordiriģenti un mūziķi, kuri paralēli žūrijas darbam dalīsies pieredzē un aicinās korus papildināt savas prasmes meistarklasēs.

„Esam priecīgi, ka šie ir pasaules vadošie eksperti, katrs savā mūzikas stilā. Varam būt laimīgi, ka viņi ieradīsies Rīgā,” akcentēja Ralfs Eizenbeiss.

 

Latviju kā PKO rīkotājvalsti žūrijā pārstāvēs visplašākais dalībnieku skaits, tostarp arī kordiriģenti Aira Birziņa, Mārtiņš Klišāns, Mārtiņš Ozoliņš, Sigvards Kļava, Māris Sirmais, Andris Veismanis, kā arī komponisti Rihards Dubra un Ēriks Ešenvalds. Būs pārstāvēti arī tuvākie kaimiņi – Lietuvas un Igaunijas kori, diriģenti un komponisti.

 

Komponists Ēriks Ešenvalds ne tikai darbosies PKO žūrijā: viņa dziesma „My Song” kļuvusi par nākamā gada olimpiādes himnu, turklāt komponists gatavo dziesmu ciklu, kura pirmatskaņojums notiks PKO laikā un ko atskaņos vokālā grupa „Latvian Voices” un „Xylem Trio” no Latvijas, kā arī viens no PKO vadošajiem māksliniekiem – izcilā britu vokālā grupa „King Singers”. Tāpat paredzēts, ka Ē. Ešenvalds un M. Sirmais PKO laikā vadīs meistarklases.

„Pasaulē ir neviltota interese par dažiem tikai Latvijai raksturīgiem fenomeniem – tostarp Baltijas koru skaņu, kurā Latvija neapšaubāmi ir pioniere. Tādēļ man ir patiess prieks, ka Pasaules koru olimpiāde notiek tieši pie mums. Taču mums tai ir jābūt ļoti gataviem,” pauž Ēriks Ešenvalds.

Jau ziņots, ka Pasaules koru olimpiāde ir viens no centrālajiem „Rīga 2014” programmas notikumiem, kas nākamvasar Rīgā notiks no 9. līdz 19. jūlijam. Pasaules koru olimpiādes laikā norisināsies koru sacensība „Čempionu konkursā” un „Atklātajā konkursā” 29 dažādās kategorijās, notiks meistarklases, lielkoncerti un dalībnieku gājiens, tostarp arī īpaši veidots koncerts Mežaparka Lielajā estrādē.

Pieteikšanās koriem turpinās līdz šā gada 1. decembrim, vairāk par pieteikšanās noteikumiem lasi Pasaules koru olimpiādes mājaslapā www.singriga.lv

0 komentāri

Komentāru nav