„Māksla+Komunikācija 2013”: Lukas Forkuči „Miglas taures”

„Māksla+Komunikācija 2013”: Lukas Forkuči „Miglas taures”
Publicitātes foto
24-09-2013 A+ A-
Noslēdzot festivālu „Māksla+Komunikācija 2013”, 12. oktobrī Spīķeru koncertzālē notiks audiovizuālu performanču un elektroniskās mūzikas koncerts, kurā vienu no saviem jaunākajiem darbiem – „Miglas taures” („Fog Horns”) – atskaņos itāliešu izcelsmes šveiciešu skaņu mākslinieks Luka Forkuči (Luca Forcucci), kultūras portālu „Rīga 2014” informē festivāla rīkotāji no jauno mediju kultūras centra RIXC.

Forkuči darbi tiek veidoti apvienojumā ar deju, digitālām performancēm, dzeju, arhitektūru un neirozinātni, radot unikālu harmonisku veselumu. Arī „Miglas tauru” skanējums ir poētiski intuitīvs un izsmalcināti ilustratīvs – tā to raksturo koncerta rīkotāji.

„Pēc 12 stundu aviolidojumiem un miega bada 2011. gada pavasarī ielidoju Sanfrancisko. Mana apziņas stāvokļa dēļ – vai tieši tā dēļ – es izdzirdēju skaidru un skaistu skaņu. Pagāja brīdis, līdz es spēju saprast, vai es to patiešām dzirdu vai arī sapņoju – skaņu, ko radīja miglas taures,” stāsta Luka Forkuči par skaņdarba „Miglas taures” rašanos.

Savas karjeras agrīnajā posmā Forkuči lielākoties ir veidojis elektronisko mūziku, savukārt vēlākā posmā pievērsies arī lauka ierakstiem, kas ir iegūti visā pasaulē gan dabas, gan pilsētu vidē. Forkuči regulāri sniedz prezentācijas tādās nozīmīgās atklājumu un jaunrades platformās kā „UCLA Future Lab” Minhenē, Fudānas Universitātes Vizuālās mākslas institūtā Šanhajā, Skaņas pētījumu mākslas universitātē Berlīnē, Arhitektūras fakultātē un Smadzeņu un apziņas pētījumu institūtā Šveices Federālajā tehnoloģiju institūtā un citviet.

Koncertā piedalīsies arī citi ievērojami mūziķi un skaņu mākslinieki – izcilais amerikāņu komponists un akordeonists Maikls Senšerijs (Michael Century), viens no šā brīža aktuālākajiem britu elektroniskās mūzikas pārstāvjiem Teo Bērts (Theo Burt), kanādiešu elektroniskās mūzikas mākslinieki Metjū Bīdermans (Matthew Biederman) un Alens Tibo (Alain Thibault), latviešu video mākslinieki Irīna Špičaka, Krišjānis Rijnieks un skaņu mākslinieks Platons Buravickis.

Biļetes uz koncertu nopērkamas „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un internetā. Biļetes cena 7 lati, skolēniem un pensionāriem – 3,50 lati.

Vairāk par festivālu „Māksla+Komunikācija 2013” lasi šeit!

0 komentāri

Komentāru nav