LNSO jaunajā sezonā sola plašu mūzikas spektru

LNSO jaunajā sezonā sola plašu mūzikas spektru
LETA . Dziedātājs Egils Siliņš un LNSO direktore Indra Lūkina jaunās sezonas atklāšanas preses konferencē
25-09-2013 A+ A-
Sezonas atklāšanas preses konferencē, kas notika otrdien, 24. septembrī, orķestra jaunā direktore Indra Lūkina akcentēja, ka augstā mākslinieciskā latiņa, kāda tiks uzlikta LNSO sezonas atklāšanas koncertā 27. septembrī, kurā orķestri diriģēs leģendārais Vladimirs Fedosejevs un dziedās izcilais latviešu basbaritons Egils Siliņš, tiks augstu turēta visas sezonas garumā.

Indra Lūkina arī pastāstīja, ka jaunajā sezonā LNSO koncertos tiks piedāvāts plašs repertuārs, sākot ar Vāgneru, Bēthovenu un citiem klasiķiem, gan arī latviešu komponistu darbi, kā arī divdesmitā gadsimta klasiķi – Dmitrijs Šostakovičs, Bendžamins Britens, skanēs arī „vieglā” klasika. Tāpat orķestra mūziķi jaunajā sezonā piedāvās dažādu kameransambļu koncertus, ļaujot iepazīt mūziķu individualitāti; notiks arī ierastie koncerti bērniem.
Jaunajā sezonā orķestris sadarbosies arī ar citām organizācijām, Rīgā nospēlētās koncertprogrammas vedot uz citām Latvijas koncertzālēm, savukārt 31. maijā LNSO atklās Cēsu jauno koncertzāli.

„Ļoti svarīgs uzdevums ir atrast orķestra jauno māksliniecisko vadītāju. Orķestra mūziķiem kā šā amata kandidāts jau piedāvāts diriģents Andris Poga, kurš oktobra sākumā viesosies Rīgā, lai orķestra mūziķiem stāstītu par savu māksliniecisko koncepciju, pēc kuras notiks orķestra mūziķu balsošana. Ja orķestra mūziķi nobalsos par, tad LNSO būs jauns galvenais diriģents,” pauda orķestra direktore.

LNSO mākslinieciskais padomnieks Andris Vecumnieks piebilda, ka jaunajā sezonā liels akcents tiks likts uz latviešu diriģentiem un solistiem, tāpat pie diriģenta pults sezonas garumā stāsies tie diriģenti, kas ir pārbaudītas vērtības un ar kuriem orķestra mūziķi labprāt vēlas turpināt sadarbību: Rosens Milanovs, Risto Josts, Žerārs Korstens un citi. Savukārt Valsts svētku koncertprogrammu diriģēs jaunie pašmāju diriģenti Guntis Kuzma un Jānis Liepiņš, ar kuru orķestris jau sadarbojies.

Tāpat orķestris jaunajā koncertsezonā cer iedibināt jaunu tradīciju, pirms koncertiem klausītājiem un skatītājiem piedāvājot sarunu par gaidāmo pasākumu. Pirmā šāda saruna notiks jau pirms sezonas atklāšanas koncerta, kas gaidāms 27. septembrī plkst. 18.00 Lielās ģildes Baltajā zālē. Sarunas vadīs muzikologs Orests Silabriedis un Andris Vecumnieks, kurš pirms piektdienas koncerta izvaicās komponistu Juri Karlsonu.

Sarunas pirms koncerta tiek rīkotas, lai klausītājs iegūtu dziļāku izpratni par koncerta programmas īpatnībām, vēsturiskajiem aspektiem, kā arī kopīgi noskaņotos gaidāmajam muzikālajam piedzīvojumam.

0 komentāri

Komentāru nav