Ar koncertizrādi „Pus es” tiks atklāts mūzikas nams „Daile”

Ar koncertizrādi „Pus es” tiks atklāts mūzikas nams „Daile”
Publicitātes foto . Šoruden tiek svinēta dzejnieka Ojāra Vācieša 80 gadu jubileja
25-09-2013 A+ A-
13. novembrī – Ojāra Vācieša dzimšanas dienā – mūzikas namā „Daile” notiks Jāņa Lūsēna jaunradītās programmas – koncertizrādes „Pus es” pirmizrāde. Iestudējuma moto, citējot Ojāru Vācieti: „… es esmu tu, tu esi es, divas puses no pasaules…”. Ar šo koncertuzvedumu arī tiks atklāts jaunais mūzikas nams „Daile”.

Koncertizrādei izvēlētajā dzejā tika saskatīts radošais, provokatīvais, asociācijām bagātais, izaicinošais nervs, kas tik ļoti raksturīgs septiņdesmito un astoņdesmito gadu norisēm padomju Latvijā, vienlaikus precīzi atspoguļojot tā laika izjūtas un noskaņas. Ojāra Vācieša dzejas spontānums, fascinējošā spēja radīt dzeju par jebko un jebkurā situācijā, saskatīt neparasto, rosinājušas komponistu radīt dziesmas īstenā to gadu rokmūzikas stilistikā. Īpaši koncertizrādei tika iegādāti atbilstoši „vintage” instrumenti – elektriskās ērģeles „Hammond” un elektriskās klavieres „Rhodes”.

Galvenās lomas atveidotājs un solists – aktieris Ģirts Ķesteris; iestudējuma scenogrāfs – Reinis Suhanovs, kostīmu māksliniece – Ieva Veita, tekstu salikumi – Evita Sniedze. Koncertizrādēs piedalīsies mūziķu grupa Jāņa Lūsēna vadībā. Producente – Anda Zadovska.

Koncertizrāde „Pus es” būs nebijis, unikāls projekts Latvijas kultūrvēsturē un īpašs ar to, ka tiek radīts Ojāra Vācieša jubilejas gadā. Vienlaikus tas vērtējams kā iedvesmas projekts muzikālā teātra „Ars Nova” turpmākajiem darbiem savās telpās – mūzikas namā „Daile” (Kr. Barona ielā 31), kas tiks atklāts 13. novembrī ar koncertizrādi „Pus es” pirmizrādi.

Ar jaunradīto programmu tiks iezīmēts virziens, ar kādu repertuārpolitiku mūzikas nams uzrunās skatītājus, turpmāk piedāvājot daudzveidīgus, pašmāju autoru radītus muzikālus projektus, kas ikdienā bieži nav klausītājiem pieejami.

Koncertizrādes „Pus es” mūzikas namā „Daile” šogad būs vēl 14. un 15. novembrī, savukārt 23. un 24. novembrī uzveduma viesizrādes notiks Valmieras teātrī.

Biļetes pieejamas „Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā un internetā.

0 komentāri

Komentāru nav