Oktobrī notiks Jāzepa Vītola 6. starptautiskais pianistu konkurss

Oktobrī notiks Jāzepa Vītola 6. starptautiskais pianistu konkurss
F64
25-09-2013 A+ A-
No 18. līdz 26. oktobrim Rīgā, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un Lielajā ģildē, jau sesto reizi notiks prestižākais Latvijas atskaņotājmākslinieku konkurss – Jāzepa Vītola starptautiskais pianistu konkurss, kurā šogad piedalīsies 22 jaunie pianisti no desmit valstīm, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja festivāla rīkotāju pārstāvis Mārtiņš Pučka.

Jāzepa Vītola starptautiskais pianistu konkurss ir visprestižākais un ar visplašāko starptautisko skanējumu no visiem Latvijas mūzikas konkursiem. To apliecina fakts, ka vairāki iepriekšējo konkursu uzvarētāji kļuvuši par Latvijā un ārzemēs atzītiem māksliniekiem.

Viņu vidū ir pianisti Antons Ļahovskis (Grand Prix, 2008), Andrejs Osokins (I vieta, 2008), Juris Žvikovs (Grand Prix, 1993), Jevgeņijs Samoilovs (I vieta, 1993), Sanita Šablovska (I vieta, 1997), kā arī Raimonds Petrauskis, Sandra Jalaņecka, Jānis Zilbers, Viktors Ritovs u. c.

Šā gada Jāzepa Vītola starptautiskajā pianistu konkursā būs plašs citvalstu pianistu loks. Konkursā piedalīsies jaunie pianisti no Ēģiptes, Japānas, Somijas, Ungārijas, Polijas, Ukrainas, Krievijas, Lietuvas, Igaunijas un, protams, arī no Latvijas. Konkursa trešajā kārtā konkursantu sniegumā skanēs Mocarta, Bēthovena, Šopēna, Rahmaņinova un citu mūzikas dižgaru skaistākie klavierkoncerti. Trešās kārtas koncertos un laureātu koncertā jaunajiem un talantīgajiem pianistiem pievienosies Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris diriģenta Mārtiņa Ozoliņa vadībā.

Pirmais Jāzepa Vītola vārdā nosauktais konkurss notika jau 1989. gadā PSRS mērogā. Tajā pirmo vietu ieguva pašlaik Vācijā dzīvojošā pianiste Sana Villeruša.

 

 

Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas konkurss ieguva starptautisku statusu, un kopš 1993. gada tas ir noticis arī 1997., 2002. un 2008. gadā. Jāzepa Vītola starptautiskais pianistu konkurss ir kļuvis par svarīgu un neatņemamu Latvijas kultūras dzīves sastāvdaļu, un šogad tā norisi sevišķi rotā Jāzepa Vītola 150. jubilejas svinību konteksts.

Jāzepa Vītola starptautisko pianistu konkursu organizē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija sadarbībā ar VSIA „Latvijas Koncerti” un Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri. Konkursu atbalsta Latvijas Radio 3 „Klasika”, Valsts Kultūrkapitāla fonds, „Latvijas Dzelzceļš” un „Yamaha”.

Papildu informācija par konkursa norisi un programmu atrodama šeit:

 

 

 

0 komentāri

Komentāru nav