Valmieras teātris „Jūlijas jaunkundzi” ved uz festivālu Erevānā

Valmieras teātris „Jūlijas jaunkundzi” ved uz festivālu Erevānā
Matīss Markovskis . Inese Pudža un Mārtiņš Meiers izrādē „Jūlijas jaunkundze”
25-09-2013 A+ A-
30. septembrī uz Armēnijas galvaspilsētu Erevānu dosies izrādes „Jūlijas jaunkundze” ansamblis, lai piedalītos 11. starptautiskajā teātra festivālā „HIGHFEST”, kas notiks no 1. līdz 12. oktobrim. Valmieras teātra izrāde Erevānā būs skatāma 2. un 3. oktobrī, un festivāla direktors šo izrādi nosaucis par vienu no trim centrālajiem pasākuma notikumiem, pavēstīja teātra sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Ceriņa.

„HIGHFEST” savulaik dibināts, lai apvienotu māksliniekus no postpadomju telpas, taču nu jau sen ir pārsniedzis bijušās PSRS robežas. Kā informē festivāla prezidents Arturs Gukasjans, šogad tajā piedalīsies teātri no Japānas, Itālijas, Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Gruzijas, Lielbritānijas, Argentīnas, Irānas, kā arī Āfrikas valstīm. Festivāla programmā šogad iekļautas vairāk nekā 50 izrādes.

„„Jūlijas jaunkundzei” šis ir pirmais festivāls ārpus Latvijas un, ņemot vērā, ka Erevānā pulcēsies daudzu teātra festivālu producenti un direktori, ceru, ka tas būs izrāviens, lai izrāde sāktu ceļojumu pa Eiropas festivāliem.

Nozīmīgi, ka festivāla direktors „Jūlijas jaunkundzi” ir nosaucis par vienu no pasākuma trim centrālajiem notikumiem blakus izcilā lietuvieša Oskara Koršunova un britu režisores Sūzenas Endreidas iestudējumiem,” ceļa vārdus izrādei teic Valmieras teātra direktore Evita Sniedze.

 

0 komentāri

Komentāru nav