Rudens kamermūzikas festivālu atklās stīgu kvartets „Artemis”

Rudens kamermūzikas festivālu atklās stīgu kvartets „Artemis”
Publicitātes foto . Rudens kamermūzikas festivālu atklās kvartets „Artemis”
26-09-2013 A+ A-
„Latvijas Koncertu” rīkoto Rudens kamermūzikas festivālu 28. septembrī Mazajā ģildē atklās viens no pasaules labākajiem stīgu kvartetiem „Artemis”, kurā I vijole ir izcilā latviešu kamermūziķe un soliste Vineta Sareika.

Koncerta programmā klasisko spārnu pārstāvēs Šūberta un Mendelsona mūzika, taču būs arī neakadēmiskas notis – par tango karaļa Astora Pjacollas aizraušanos ar Baha mūziku liecinās prelūdiju un fūgu cikls. Ar šo programmas daļu „Artemis” mūziķi vienlaikus godina gan tango milzi, gan dižo vācu kontrapunkta meistaru, un šā cikla atskaņojumu publika visā pasaulē novērtējusi vētrainām ovācijām. 

Kvartets „Artemis” ir viens no pasaules labākajiem stīgu kvartetiem. Tas izveidots 1989. gadā. No pirmā sastāva kvarteta rindās joprojām ir čellists Ekarts Runge. Kvarteta sastāvā spēlē arī Gregors Zīgls, II vijole un Frīdemanis Veigle, alts.

Pēc uzvarām vairākos starptautiskos konkursos un iekļūšanas prestižā Karalienes Elizabetes starptautiskā vijolnieku konkursa laureātu vidū 2009. gadā Briselē vijolniece Vineta Sareika sāka daudzsološu karjeru gan kā soliste un kamermūziķe, gan arī kā orķestra koncertmeistare.

Mūziķe dzimusi Jūrmalā un vijolspēles studijas sākusi Jūrmalas Mūzikas skolā. Latvijā Vineta skolojusies pie Anetes Zvaigznes, Ojāra Kalniņa, Havivas Dimenšteines, Ludmilas Girskas un Gaļinas Akuličas. Sekoja studijas Žerāra Pulē klasē Parīzes Nacionālajā augstākajā mūzikas un dejas konservatorijā un Beļģijas karalienes Elizabetes Mūzikas kapelā pie Ogistēna Dimē un „Artemis” kvarteta mūziķiem.

Vineta sadarbojas ar ievērojamiem Eiropas simfoniskajiem orķestriem un diriģentiem; viņa ir viena no starptautisku konkursu laureāta „Trio Dali” dibinātājām. 2011. gadā V. Sareika kļuva par Flandrijas Karaliskā filharmoniskā orķestra koncertmeistari. Kopš 2012. gada Vineta Sareika ir pasaulslavenā „Artemis Quartet” pirmā vijole. Vinetas spēle novērtēta ar vairākām balvām, tostarp „Latvijas Lielo mūzikas balvu 2010” kategorijā „Par izcilu interpretāciju”.

Biļetes uz festivāla koncertiem var iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs.

0 komentāri

Komentāru nav