„Rīgas dzejas karti” papildina mākslinieks Deivids Reimonds Konrojs

„Rīgas dzejas karti” papildina mākslinieks Deivids Reimonds Konrojs
Publicitātes foto . Britu mākslinieks Deivids Reimonds Konrojs
Jau otro nedēļu apvienības „Orbīta” nodibinātajā Jevgēnija Pastora rezidencē uzturas britu mākslinieks Deivids Reimonds Konrojs (David Raymond Conroy), lai veidotu savu mākslas darbu par kādu no Rīgas apkaimēm un papildinātu tekstgrupas „Orbīta” veidoto „Rīgas dzejas karti”, kas iekļauta „Rīga 2014” programmas tematiskajā līnijā „Ceļu karte”.

Ceturtdien, 26. septembrī, plkst. 19.00 „Veto Magazine” bārā „Vieta” interesenti tiek aicināti uz neformālu tikšanos ar mākslinieku, kurā viņš pastāstīs par savu radošo darbību. Tikšanās un saruna būs angļu valodā.

Uzturoties Rīgā, D. R. Konrojs iepazīst pilsētu un smeļas iedvesmu darbam. Viņš stāsta: „Radošajā darbībā mani interesē iespēja atklāt idejas par vērtībām un vērtējumiem jeb spriedumiem. Es zinu, ka mani vilina lietas, kuras šķiet autentiskas un patiesas un kas rada nepastarpinātības sajūtu, taču tajā pašā laikā apzinos, ka šī nepastarpinātība kā īpašība vai iezīme patiesībā nemaz neeksistē.”

 

„Īsti nevaru paskaidrot, kā tieši un kas man lika nonākt pie domas, ka kaut kas var būt vai nu autentisks, vai arī mākslīgs, taču tās ir īpašības, ko, manuprāt, cenšos pastāvīgi ieraudzīt jebkurā lietā. Nepārtraukti izdaru spriedumus un nosaku lietām vērtību, taču pats tiešām vēlētos izprast, kāpēc to daru un kā līdz tam nonāku – kā šis process funkcionē un vai to iespējams mainīt? Šie ir daži no fundamentālajiem jautājumiem, kurus vēlos iekļaut savos darbos.”

Mākslinieks ir studējis Londonas Karaliskajā mākslas koledžā un Šefīldas Hallama universitātē. D. R. Konrojs galvenokārt savas idejas pauž fotogrāfijās un instalācijās.

„Rīgas dzejas karte” ir „Orbītas” ilgtermiņa projekts, kas aizsākts 2012. gada pavasarī un noslēgsies 2014. gada novembrī – Eiropas kultūras galvaspilsētas gadā. „Dzejas karte” apvieno dzejniekus un jauno mediju māksliniekus no Latvijas un citām Eiropas valstīm, kuri katrs izvēlas kādu no Rīgas rajoniem un, pavadot laiku rezidencē un kontaktējoties ar vietējiem iedzīvotājiem un citiem radošiem cilvēkiem, dzejas vai kādā citā mākslas formā dokumentē apkārtējo vidi. Rezultātā tiek radīts starpdisciplinārs mākslas darbs, kas ir tiešā veidā saistīts ar Rīgu. Mākslas darbi tiks prezentēti atsevišķās izstādēs, savukārt 2014. projekta noslēgumā tiks izveidota interneta vidē pieejama virtuāla „Rīgas dzejas karte”.

Projektu „Rīgas dzejas karte” atbalsta nodibinājums „Rīga 2014”, mākslas centrs „Noass” un „ABLV Charitable Foundation”.

0 komentāri

Komentāru nav