Eiropas Savienības māja sāk jaunu „Eiropas gadalaiku” sezonu

Eiropas Savienības māja sāk jaunu „Eiropas gadalaiku” sezonu
F64 . Tulkotāja Maima Grīnberga
26-09-2013 A+ A-
Eiropas Savienības mājā otrdien, 1. oktobrī, plkst. 18.30 mākslas tikšanās cikla „Eiropas gadalaiki: rudens, ziema” jauno sezonu atklās pasākums „Eiropas mēle jeb Kas ir tulkotājs?”, kultūras portālu „Rīga 2014” informē sabiedrisko attiecību konsultane Liene Jakovļeva.

Pasākumā piedalīsies tulkotāja Dace Meijere, kura tulko no lietuviešu un itāliešu valodas, Maima Grīnberga, kuras pārziņā ir tulkojumi no somu un igauņu valodas, kā arī Astra Skrābane – tulkotāja no franču valodas.

Pasākuma viesis būs arī dzejnieks un atdzejotājs Knuts Skujenieks, kurš atdzejojis no ukraiņu, spāņu, grieķu, lietuviešu, somu, zviedru, dāņu, armēņu, itāliešu, bulgāru, angļu, čehu, vācu, franču, turku, islandiešu, krievu  un poļu valodas.

Daudzvalodību mūzikas pasaulē ieskandēs Raimonds Tiguls.

Ne tikai lasīt grāmatas, bet zināt un lietot vairākas Eiropas valodas ir Eiropas Savienības pilsoņa „norma”. Vai Eiropas valodas zināšanas liecina par vēlmi izzināt attiecīgo zemi? Vai mums jāuztraucas, ja vairākas valodas zinām tikai ikdienas saziņas līmenī? Vai esam spējīgi lasīt grāmatas to oriģinālvalodās? Vai labāk uzticamies tulkotājam, kurš dod ne tikai vārda sinonīma nozīmi, bet atklāj tautas kultūras kodus un tās noslēpumus. Uz šiem un citiem ar Eiropas valodām saistītiem jautājumiem varēs gūt atbildes pasākumā „Eiropas mēle jeb Kas ir tulkotājs?”.

Pasākums bagātinās Eiropas valodu dienas svinēšanu Latvijā.

Papildu informācija par visiem ES mājas Atvērto durvju dienas pasākumiem pieejama www.esmaja.lv. Tā kā vietu skaits ir ierobežots, organizatori aicina interesentus uz pasākumiem pieteikties jau iepriekš, rakstot uz e-pasta adresi esmaja@esmaja.lv vai zvanot pa tālruni 67085445.

Eiropas Savienības māja atrodas Rīgā, Aspazijas bulvārī 28. Visi pasākumi ES mājā ir bez maksas!

 

0 komentāri

Komentāru nav