Rīgā notiks starptautisks skaņu mākslas simpozijs

Rīgā notiks starptautisks skaņu mākslas simpozijs
F64 . Māksliniece, skaņu mākslas simpozija dalībniece Evelīna Deičmane
Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Ērģeļu zālē 7. oktobrī no plkst. 10.00 līdz 18.00 un 8. oktobrī no plkst. 10.00 līdz 13.00 notiks starptautisks skaņu mākslai veltīts simpozijs „Skaņu māksla: pārveidojot telpu par vietu”, kurā lekcijas lasīs, kā arī publiski diskutēs starptautiski atzīti šīs jomas profesionāļi un teorētiķi, liecina informācija festivāla „Skaņu mežs” mājaslapā.

Simpozijā piedalīsies Eiropas mākslas vidē aktuāli skaņu mākslinieki, kas savas lekcijas ilustrēs ar audiovizuāliem piemēriem no pašu radošā darba, kā arī cienījami mākslas kritiķi un žurnālisti. Tiks izklāstīta un apspriesta skaņu mākslas vēsture, kā arī šīs mākslas formas attiecības ar arhitektūru, vizuālo mākslu un citām jomām.

Starptautiskais simpozijs aplūkos skaņu mākslas/audiovizuālās mākslas vēsturi un aktuālās tendences, un pasākums ir iecerēts kā stimuls teorētiskiem secinājumiem un analīzei par skaņu mākslas vēsturi, tagadni un nākotni Latvijā.

Lekcijās un diskusijās tiks aplūkotas tādas tēmas kā, piemēram, skaņu mākslas saistība ar ainavām un arhitektūras jomu, kā arī skaņas specifiskā loma audiovizuālajā mākslinieciskajā praksē. Vienlaikus tiks izceltas arī vēl salīdzinoši nesenās skaņu mākslas aktivitātes Latvijā.

Simpozija viesu vidū būs vācu mākslas kritiķe un vēsturniece Helga de la Mote-Hābere (Helga de la Motte-Haber), muzikologs Volkers Strābels (Volker Straebel), angļu skaņu mākslas pionieris Makss Īstlijs (Max Eastley), franču žurnāliste un lektore Rāma Kazāma (Rhama Khazam) un dāņu skaņu mākslinieks un mūziķis Jākobs Kirkegārds (Jacob Kirkegaard).

Simpozijā piedalīsies arī vietējie mākslinieki, kas savā daiļradē strādā ar skaņu – Evelīna Deičmane un Voldemārs Johansons.

Kuratora Karstena Zeifārta (Berlīne) veidotais simpozijs ir EUNIC apvienības tīklā esošo un Rīgā pārstāvēto Eiropas kultūras institūtu kopprojekts „Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” programmai. Simpozija organizators ir festivāls „Skaņu mežs”, kas 2014. gadā īstenos apjomīgu skaņas mākslas projektu „SKAN II”, kas iekļauts „Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” programmas tematiskajā līnijā "Okeāna alkas".

Simpoziju rīko festivāls „Skaņu mežs” sadarbībā ar Rīgā esošo ES kultūras institūtu apvienību EUNIC. Pasākuma apmeklējums ir bez maksas, tas būs angļu valodā. Vairāk par simpoziju un festivālu „Skaņu mežs” lasi www.skanumezs.lv!

 

0 komentāri

Komentāru nav