Nosaukti Eiropas Savienības Literatūras balvas ieguvēji

Nosaukti Eiropas Savienības Literatūras balvas ieguvēji
Ekrānšāviņš www.euprizeliterature.eu
26-09-2013 A+ A-
Gēteborgas grāmatu tirgū, kas šajās dienās norisinās Zviedrijā, ceturtdien, 26. septembrī, nosaukti Eiropas Savienības Literatūras balvas (EU Prize for Literature) ieguvēji.

Divpadsmit laureātu vidū ir Isabelle Verī (Isabelle Wery – Beļģija), Faruks Šehičs (Faruk Šehič – Bosnija un Hercegovina), Emilioss Solomou (Emilios Solomou – Kipra), Kristians Banks-Foss (Kristian Bank Foss – Dānija), Mēliss Friedentāls (Meelis Friedenthal – Igaunija), Lidija Dimkovska (Lidija Dimkovska – Maķedonija), Katri Lipsone (Katri Lipson – Somija), Marica Bodrožiča (Marica Bodrožič – Horvātija/Vācija), Tullio Fordžarīni (Tullio Forgiarini – Luksemburga), Joana Pervulesku (Ioana Parvulescu – Rumānija), Gabriela Babnika (Gabriela Babnik – Slovēnija) un Kristians Krusats (Cristian Crusat – Spānija).

Atgādinām, ka 2011. gadā Eiropas Savienības Literatūras balvas laureātu vidū bija latviešu rakstniece Inga Žolude par stāstu krājumu „Mierinājums Ādama kokam”.

Katrs no apbalvojuma ieguvējiem saņems naudas balvu 5000 eiro apmērā, kā arī priekšrocības pieteikties Eiropas Savienības finansējumam savu grāmatu tulkojumiem Eiropas valstu valodās.

„Eiropai ir vajadzīgi stāsti un stāstnieki, un vienmēr ir pieprasījums pēc grāmatām par mūžīgajām vērtībām,” paudusi Eiropas Rakstnieku padomes (European Writers' Council) prezidente Pirjo Hīdenmā (Pirjo Hiidenmaa – Somija). „Allaž ir prieks par jaunām balsīm literatūrā, kas pierāda, ka kultūra turpina augt un mainīties.”

Šā gada Eiropas Savienības Literatūras balvas ieguvēji tiks godināti īpašā ceremonijā Briselē 26. novembrī.

Eiropas Savienības Literatūras balva tiek pasniegta kopš 2009. gada. Uz to var pretendēt 28 Eiropas Savienības dalībvalstu rakstnieki, kā arī autori no Albānijas, Bosnijas un Hercegovinas, Islandes, Lihtenšteinas, Maķedonijas, Melnkalnes, Norvēģijas, Serbijas un Turcijas. Ik gadu balvas tiek pasniegtas 11 vai 12 valstu pārstāvjiem.

0 komentāri

Komentāru nav