„Māksla+Komunikācija 2013”: latviešu mākslinieku „Metasfēra”

„Māksla+Komunikācija 2013”: latviešu mākslinieku „Metasfēra”
„Metasfēra” publicitātes attēls
27-09-2013 A+ A-
Spīķeru koncertzālē 12. oktobrī plkst. 19.00 norisināsies vērienīgs festivāla „Māksla+Komunikācija 2013” noslēguma koncerts, kurā līdzās ievērojamiem viesmāksliniekiem uzstāsies arī trīs Latvijas pārstāvji – Irīna Špičaka, Krišjānis Rijnieks un Platons Buravickis, pirmo reizi plašākai publikai prezentējot savu kopdarbu – performanci „Metasfēra”, kultūras portālu „Rīga 2014” informē festivāla rīkotāji no Jauno mediju kultūras centra RIXC.

„Metasfēra” („Metasphere”) ir elektroniska, audiovizuāla instalācija, kurā tradicionālā taisnstūra videoekrāna vietā tiek izmantota 2 x 2 metrus liela skulptūra ar tai pielāgotām projekcijām.

Skulptūrai ir puslodes forma, kas sastāv no trijstūriem – instalācijas cikla laikā tiek iztirzāti formu veidojošie pirmelementi (punkti, līnijas, trijstūri u. c.), kas metaforiski tiek pielīdzināti autoru iekšējās pasaules uzbūvei.

„Metasfēra” ir Irīnas Špičakas maģistra darbs Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās Komunikācijas nodaļā, kas tapis sadarbībā ar Krišjāni Rijnieku (tehniski vizuālais risinājums) un Platonu Buravicki (skaņa).

Jau ziņots, ka koncertā piedalīsies šobrīd tādi izcili un aktuāli mākslinieki kā amerikāņu komponists un akordeonists Maikls Senšerijs (Michael Century), pazīstamie kanādiešu elektroniskās mūzikas mākslinieki Metjū Bīdermans (Matthew Biederman) un Alēns Tibo (Alain Thibault), viens no šā brīža aktuālākajiem britu elektroniskās mūzikas pārstāvjiem Teo Bērts (Theo Burt) un itāliešu izcelsmes šveiciešu skaņu mākslinieks Luka Forkuči (Luca Forcucci).

Sekojiet līdzi informācijai par citiem festivāla notikumiem un izmaiņām festivāla mājaslapā.

Biļetes uz koncertu nopērkamas „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un internetā. Biļetes cena – 7 lati, studentiem, skolēniem un pensionāriem – 3,50 lati.

0 komentāri

Komentāru nav