„Vējiem līdzi” – „Sarunas pirms pirmizrādes”

„Vējiem līdzi”  – „Sarunas pirms pirmizrādes”
Jānis Deinats
10-04-2013 A+ A-
18. aprīlī plkst. 17.00 Dailes teātrī Margaretas Mičelas drāmas „Vējiem līdzi” pirmizrādes priekšvakarā Dailes teātra otrā stāva foajē notiks „Sarunas pirms pirmizrādes”, kuru tēma – „Kad pasaule aiziet vējiem līdzi...”, kultūras portālu „Rīga 2014” informē Dailes teātra sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Jakovļeva.

„Sarunā pirms pirmizrādes” piedalīsies kinokritiķe Daira Āboliņa, žurnālists Eduards Liniņš, kā arī izrādes režisors Jans Villems van den Boss, kurš Dailes teātra skatītājiem pazīstams kā izrāžu „Spilvencilvēks” un „Amadejs” režisors. Sarunas vadīs Dailes teātra literārā padomniece Evita Mamaja.

Grāmatas „Vējiem līdzi” manuskriptu tās autore Margareta Mičela pēc ilgas vilcināšanās 1935. gadā iesniedza izdevniecībai. Šis bija viņas pirmais un vienīgais dzīves laikā publicētais romāns, un viņa nevarēja iedomāties, ka „Vējiem līdzi” kļūs par vienu no visu laiku lasītākajiem romāniem. 1937. gadā Mičela par „Vējiem līdzi” saņēma Pulicera prēmiju. Milzu slavu piedzīvoja arī 1939. gadā uzņemtā filma pēc grāmatas motīviem, ar Vivjenu Lī un Klarku Geiblu galvenajās lomās. Filma „Vējiem līdzi” 1940. gada ASV Kinoakadēmijas balvas pasniegšanas ceremonijā saņēma 10 „Oskara” balvas, tostarp galvenajās nominācijā Labākā filma, Labākais režisors un Labākā aktrise galvenajā lomā.

Dailes teātra izrādē Skārletas un Reta Batlera lomā iejutīsies Kristīne Nevarauska un Artūrs Skrastiņš. Vēsturiskās drāmas „Vējiem līdzi” pirmizrāde notiks 19. aprīlī.

Ar ieejas biļeti uz „Sarunām pirms pirmizrādes” (cena –  4 lati) Dailes teātris aicina noskatīties arī izrādes „Vējiem līdzi” ģenerālmēģinājumu plkst. 19.00. Vietu skaits ierobežots.

Biļešu iepriekšpārdošana uz „Sarunām pirms pirmizrādes” un ģenerālmēģinājumu – no 11. aprīļa.

0 komentāri

Komentāru nav