„Vizuāls”. Roberta Koļcova jaunā izstāde

„Vizuāls”. Roberta Koļcova jaunā izstāde
Publicitātes attēls
10-04-2013 A+ A-
No 18. aprīļa Agijas Sūnas mākslas galerijā būs apskatāma mākslinieka Roberta Koļcova personālizstāde „Vizuāls”, kultūras portālu „Rīga 2014” informē galerijas pārstāvji.

Pazīstamais mākslinieks Roberts Koļcovs, „Pasīvās dekadences” pārstāvis, kurš mākslas aktivitātēs sevi dēvē par „botāniķi”, šoreiz aicina novērtēt īpaši izstādei „Vizuāls” tapušās grafikas un gleznas, akcentējot, ka „vizuāls nekādā ziņā nav tas, ar ko būtu jānodarbojas visu mūžu, bet tas neapšaubāmi ir tas, dēļ ir vērts tērēt savu dzīvi.”

„Vizuāls attēlojums parādībām, kas nav redzamas vai attēlojamas, kas ir dzirdamas, saožamas, iedomājamas, nenoliedzams pierādījums ētera uztveršanai, himna noticēšanai,” savus darbus komentē Koļcovs.

„Situācija, kurā mākslinieks cenšas sevi atkārtoti un metodiski novietot, ir rīcība, kuras dēļ gandrīz tiek saķertspirmbrīdis”, kad domas vairs nav un darbība vēl joprojām fiksē notiekošo. Ļoti individuāli, intīmi ikvienam. Darbība (zīmēšana) veicina domu, doma veicina darbību, rezultāts ir virpulim līdzīga parādība, kas spēj ieraut un aizkustināt pirmajā brīdī absolūti nesaistītas sfēras. Šis pieminētais „pirmbrīdis” gandrīz tiek saķerts, saklausīts, tiek sajusta smarža, bet klāt tam nav iespēju tikt. gandarījums par būšanu tuvumā ir radītie mākslas darbi, kas, atrodoties uz šīs netveramās robežas, ir pilnas ar smaržu, garšu un tuvuma sajūtu, radot iespēju skatītājam pietuvoties katram sev iespējamajam virpuli,” piebilst mākslinieks.

Roberts Koļcovs beidzis Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas tēlniecības (1987) un Latvijas Mākslas akadēmijas grafikas (1995) nodaļu. Izstādēs piedalās kopš 1989. gada. Kopā ar Aivaru Vilipsonu 90. gadu sākumā dibinājis grupējumu „Pasīvā dekadence”, kas kļuvis par laikmeta zīmi un kas bijis arī daudzu autoru zīmējumu izstāžu rīkotājs. Izstāde „Vizuāls” ir Roberta Koļcova piecpadsmitā personālizstāde.

Agijas Sūnas mākslas galerija atrodas Vecrīgā, Kalēju ielā 9/11. Izstāde būs apskatāma līdz 10. maijam.

0 komentāri

Komentāru nav