Trīs dienas varēs aplūkot izstādi „Senas un svētas budisma relikvijas”

Trīs dienas varēs aplūkot izstādi „Senas un svētas budisma relikvijas”
Publicitātes foto
29-09-2013 A+ A-
No 4. līdz 6. oktobrim Latvijas Mākslinieku savienības galerijā būs apskatāma unikālā ceļojošā izstāde „Senas un svētas budisma relikvijas”, informē izstādes organizatoru pārstāve Inga Vasiļjeva.

Ceļojošā izstāde „Senas un svētas budisma relikvijas” ir reta iespēja aplūkot unikālas relikvijas – kristāliem un pērlēm līdzīgus veidojumus, kas tiek atrasti pelnos pēc dižo budisma meistaru, garīgo skolotāju kremācijas. Šādu relikviju atrašana liecina, ka skolotājs dzīves laikā sasniedzis ļoti augstu garīgās attīstības līmeni. Tiek uzskatīts, ka atrašanās relikviju tuvumā nes svētību jebkuram cilvēkam neatkarīgi no viņa tautības un ticības.

„Latvijai tik tiešām ir paveicies – budisma relikviju izstāde, gan ar atšķirīgu relikviju kolekciju, mūsu valstī viesosies jau trešo reizi. Svēta relikvija ir pārpasaulīgās tīrības un mūžības ilgu vēstījums. Tā ir lamu uzkrātās sirdsapziņas un līdzcietības enerģijas kristāls ikkatram no mums,” saka ārsts Pēteris Kļava.

Iepriekšējo reizi budisma relikvijas bija apskatāmas Rīgā 2009. gadā. Rīkotāji ir piekrituši vēlreiz iekļaut Latviju šīs ceļojošās izstādes maršrutā, jo iepriekšējās reizēs izstāde guva plašu atsaucību. Izstāde jau ir izraisījusi milzīgu interesi visā pasaulē: tuvākajos mēnešos tā būs skatāma gan lielākajās ASV, Kanādas, Austrālijas pilsētās, gan Eiropā – Norvēģijā, Somijā, Vācijā, Austrijā. Visur izstāde viesojas tikai trīs dienas.

Izstādes iekārtojums visās eksponēšanas vietās tiek risināts saskaņā ar stingriem priekšrakstiem: izstādes eksponāti tiek ievietoti aplī ap zelta Budas Maitreijas statuju. Saskaņā ar budisma rakstiem Maitreija būs nākamais Buda, kas nesīs līdzcietības un mīlošās laipnības mācības pasaulē. Šo unikālo relikviju kolekciju vairāku gadu garumā ir kolekcionējis Lama Thubten Zopa Rinpoče. To papildinājis arī Viņa Svētība Dalailama, uzdāvinot šai kolekcijai astoņas Budas relikvijas. Visas relikvijas, kas būs apskatāmas Rīgā, vēlāk tiks ievietotas 45 metru augstajā Budas Maitreijas statujā, kuru būvēs Bodhgajā (Ziemeļindijā).

Ieeja izstādē – par ziedojumiem.

0 komentāri

Komentāru nav