Aprīļa aktualitātes Kalnciema kvartālā

Aprīļa aktualitātes Kalnciema kvartālā
F64
10-04-2013 A+ A-
Kalnciema kvartālā (Kalnciema un Melnsila ielas stūris) aprīlī plānotas dažādas aktivitātes, līdzās tradicionālajiem zemnieku un amatnieku sestdienu tirdziņiem notiks arī dažādi citi pasākumi – izstādes, lekcijas, senās Ķīnas zīlēšanas nodarbība, kā arī putnu būru izgatavošanas akcija. Atgādinām, ka tuvākais Kalnciema kvartālā gaidāmais pasākums ir Lietuviešu tirgus – Lietuvas amatnieku un mājražotāju tirdziņš, kas notiks 13. aprīlī.

Grupas izstāde „Simetrija”

13. aprīlī Kalnciema kvartāla galerijā plkst. 17.00 tiks atklāta grupas izstāde „Simetrija“, kas būs apskatāma līdz 1. maijam. Galerija atvērta katru dienu, izņemot svētdienas no plkst. 10.00 līdz 22.00.

Izstādi veidojusi autoru grupa „Kokons”: Baiba Rēdere (glezniecība), Linda Freiberga (glezniecība), Gundega Strautmane (konceptuālā māksla, tekstilmāksla), Ilva Kalnroze (glezniecība), Elita Vansoviča (zīmējums), Signe Žeļezņaka (tekstilmāksla), Māris Subačs (zīmējums, teksts), Armands Grundulis – (laikmetīgā māksla), Ramona Pēkšēna (stikls).

„Katram no mums ir atšķirīgs simetrijas skatījums un stāstījums. Simetriju redzam universālu tēlu, lai pateiktu to, ko izteikt nav iespējams, bet var pieredzēt nepastarpināti – kā zīmējot mandalu vai raugoties ikonā. Par simetriju nevar runāt, ignorējot tās pretstatu vai varbūt vienas un tās pašas kompozīcijas tikai citu sejuasimetriju. Ekspozīcijā iekļautas arī Māra Subača pasakas par simetriju,” raksta izstādes veidotāji.

Lekcija par sapņiem

Trešdien, 17. aprīlī, plkst. 19.00 Kalnciema kvartālā notiks psihoterapeita un psihologa Anša Jurģa Stabiņģa lekcija par sapņiem.

Lekcijā varēs uzzināt par mūsdienu psihoterapijas skatījumu uz sapņiem. Tāpat – par sapņu nozīmi mūsu psihiskajā funkcionēšanā, par iespējam pasūtīt sapņus, apzinātu piedalīšanos savos sapņos. Par to, kā sapņi var palīdzēt atrast atbildes uz dzīves situācijām. Kā arī par to, kā katrs cilvēks var izmantot sapņus, lai labāk izprastu sevi, savu dzīvi un dzīvotu vieglāk un laimīgāk.

Ansis Jurģis Stabingis ir psihoterapeits ar vairāk nekā 10 gadu pieredzi. Eksistenciālo psihoterapiju apguvis HEPI (Lietuva), psihoorganisko analīzi – EFAPO (Latvija/Francija). Latvijas Psihoterapeitu Biedrības un Eiropas Psihoterapijas asociācijas valdes loceklis. Turpina studijas psihoterapijas pētniecībā Sigmund Freud University Vīnē, kā arī Junga analīzi Lietuvā. Sapņotājs.

Pieteikties lekcijai var līdz 16. aprīlim, sūtot pieteikumu uz e-pastu:kalnciemaiela@gmail.com. Lekcijas maksa ir 5 lati.

Pārmaiņas un to prognozes. Senās Ķīnas zīlēšana

Ceturtdien, 18. aprīlī, 19.00 notiks lekcija „Pārmaiņas un to prognozes: Senās Ķīnas zīlēšanas kanons Jidzjin”, ko vadīs viens no Latvijas vadošajiem Austrumāzijas pētniekiem Kaspars Eihmanis.

„Pārmaiņu kanons” Jidzjin ir viens no senākajiem Ķīnas garīgās kultūras klasiskajiem tekstiem, kas ļoti ietekmējis politiku, filozofiju, reliģiju, mākslu, medicīnu un cīņas tehniku ne tikai Ķīnā, bet visā Austrumāzijas reģionā. Arī Rietumu populārajā kultūrā atpazīstamību ieguvušais senķīniešu filozofijas princips „jiņ-jan” Jidzjin tekstā iegūst izvērsumu.

Šajā lekcijā būs iespēja iepazīties ne tikai ar „Pārmaiņu kanona” kosmoloģiskajiem priekšstatiem un transformāciju filozofiju, bet arī iemācīties to praktiski izmantot prognozēšanas nolūkiem, jo „Pārmaiņu kanons” no pašiem tā aizsākumiem izmantots kā zīlēšanas teksts, un šādu funkciju tas veic arī mūsdienās.

Lekcijas var pieteikties līdz 16. aprīlim, sūtot pieteikumu uz e-pastu kalnciemaiela@gmail.com. Lekcijas cena: 5 lati.

Lekcijas autors Kaspars Eihmanis ir Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes, Austrumāzijas Pētniecības institūta pētnieks, ķīniešu valodas un kultūras lektors kopš 1999. g. Specializējas Ķīnas filozofiskās tradīcijas vēstures pētniecībā. Helsinku Universitātes doktorants, Taivānas valdības Taiwan Fellowship 2011.–2012. g. stipendiāts. 2009.–2010. g. viespētnieks Taivānas Zinātņu akadēmijas (Academia Sinica), Ķīnas Literatūras un filozofijas institūtā.

Tirdziņš – veltījums pūcēm

Sestdien, 20. aprīlī, no plkst. 10.00 līdz 16.00 Kalnciema kvartāla zemnieku un amatnieku tirdziņš būs veltīts putniem – Latvijā apdraudētajām pūcēm. Pasākumu rīko Kalnciema kvartāla restauratori sadarbībā ar Latvijas Pūču izpētes biedrību un SIA „Dabas Tūrēm”.

Kalnciema kvartāls kā „Putnu dienas” rīkotāji aicina kopīgi apvienot spēkus un palīdzēt atrast 20 jaunas mājvietas Latvijas strazda lieluma pūcēm – apodziņiem, kuriem šis ir izšķirošais laiks mājvietas atrašanai un iekārtošanai, jo apodziņi dēj olas jau maija sākumā un to mazuļi izšķiļas maija vidū.

Tā kā apodziņi ligzdo lielos meža masīvos un pārsvarā vecās audzēs, tiem ir nepieciešami būrīši pēcnācēju radīšanai. Kalnciema kvartāls ir sagatavojis materiālus un aicina ikvienu interesentu pievienoties ornitologiem Gaidim Grandānam un Andrai Avotiņai no 12.00–15.00 Kalnciema kvartāla teritorijā izgatavot apodziņiem būrīšus.

Kalnciema kvartāla restauratori būs parūpējušies par visiem būrīšu izveidei nepieciešamajiem materiāliem. Apodziņu jaunās mājas taps no vismaz 100 gadus veciem kokmateriāliem, kas tiks izmantoti atkārtoti, lai šo jauno pūču mājiņu izgatavošanai nebūtu jānocērt neviens jauns koks.

Paralēli būrīšu gatavošanai Vīnu veikala zālē plkst. 12.00 un plkst. 14.00 būs iespēja noklausīties lekciju „Kas dzīvo būrīšos?”, ko vadīs ornitologs Gaidis Grandāns. Bērni varēs piedalīties putnu zīmēšanas darbnīcā.

0 komentāri

Komentāru nav