Jaunākā „Dejas anatomijas” izrāde „Cik tuvu?”

Jaunākā „Dejas anatomijas” izrāde „Cik tuvu?”
Uģis Bērziņš
01-10-2013 A+ A-
Oktobra beigās Ģertrūdes ielas teātrī pirmizrādi piedzīvos „Dejas anatomijas” jaunākā izrāde „Cik tuvu?”, ko veidojusi horeogrāfe Elīna Breice. Jaunais iestudējums būs stāsts par laiku, ko pavadām kopā ar otru, kultūras portālu „Rīga 2014” informē izrādes izpildproducente Zane Estere Gruntmane.

Izrādes centrā būs divu cilvēku kopdzīves ainu uzplaiksnījumi no tuvas intimitātes līdz pilnīgai atsvešinātībai, no patiesām atmiņām līdz reproducētām iedomām, no sevis pazaudēšanas līdz jaunai atklāšanai, no emociju uzplūdiem līdz cilvēcisko vērtību apzināšanai.

„Cik tuvu?” būs atmiņu intermēdijas, kas atspoguļos divu cilvēku kopā esību, kad laiks ir kļuvis ilglaicīgs, bet telpa – pastāvīga.

„Vai dzīvot līdzās nozīmē to pašu, ko dzīvot kopā? Vai ilgstošā blakusesamībā spējam saglabāt tuvību? Kas tad ir tas, kas mūs vieno? Vai mēs ir tikai „mēs”, un kur esmu „es”? Kādas sajūtas mūs pārņem par laiku, ko nodzīvojam kopā?” šādus jautājumus ar izrādes starpniecību uzdos izrādes veidotāji.

Iestudējuma radošajā komandā līdzās horeogrāfei Elīnai Breicei darbojas dejotāji Evita Birule un Edgars Šlakota, scenogrāfs un kostīmu mākslinieks Uģis Bērziņš, kā arī gaismu māksliniece Jūlija Bondarenko.

Izrādes horeogrāfe Elīna Breice Latvijas laikmetīgā dejā aktīvi darbojas jau vairāk nekā piecus gadus. Profesionālo pieredzi guvusi ne vien Latvijā, bet arī ārvalstīs, piedaloties meistarklasēs dažādu festivālu ietvaros ASV, Krievijā, Austrijā un Lielbritānijā. Ģertrūdes ielas teātrī Elīna sadarbībā ar režisoru Andreju Jarovoju iepriekš ir veidojusi dejas izrādi „Esi ar mani” (2010), kas guva ne vien lokālu, bet arī starptautisku atzinību jauno horeogrāfu festivālā „DancEUnion 2011” Lielbritānijā un skatuves mākslas festivālā „Rdeči Revirji” Slovēnijā.

„Dejas anatomija” ir šobrīd Latvijā vienīgā laikmetīgās dejas apvienība, kas regulāri veido un piedalās dejas izrādēs ne vien kā kolektīvs, bet arī kā individuāli mākslinieki.

„Dejas anatomija” savā darbības virzienā akcentē jaunu formu un dejas izpausmju tehnikas meklējumus, kā arī dejas sintēzi ar citām mākslas jomām. Līdz šim pēdējais apvienības darbs – dejas izrāde „3/4 ūdens” – 2012./2013. gada sezonā ir nominēta „Spēlmaņu nakts” balvai kategorijā „Gada mūzikas autors” par koklētājas Laimas Jansones veidoto izrādes muzikālo noformējumu.

Pirmizrādes iestudējumam „Cik tuvu?” notiks 30. un 31. oktobrī plkst. 19.00 Ģertrūdes ielas teātrī (Ģertrūdes ielā 101a). Biļetes iepriekšpārdošanā nopērkamas www.bezrindas.lv un galerijā „Istaba”, rezervācija git@git.lv.
 

0 komentāri

Komentāru nav