Nenokavē pieteikšanos olimpiādei!

Nenokavē pieteikšanos olimpiādei!
interkultur.com . Iepriekšējā Pasaules koru olimpiāde norisinājās 2012. gadā Sinsinati (ASV)
Viens no „Rīga 2014” galvenajiem un vērienīgākajiem notikumiem neapšaubāmi būs Pasaules koru olimpiāde, kas Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros nākamgad norisināsies no 9. līdz 19. jūlijam. Šajā pasākumā aicināts pieteikties ikviens Latvijas koris, jo koru konkursi notiks 29 dažādās kategorijās, tādējādi ikviens koris varēs atrast sev piemērotāko nišu.

Kā šodien preses konferencē pavēstīja kordiriģents un viens no olimpiādes mākslinieciskajiem vadītājiem Romāns Vanags, viņš cer, ka pārbaudīt savus spēkus pasaules vērienīgākajā kordziedāšanas pasākumā gribēs ne tikai slavenie un jau starptautisku atzinību iekarojušie Latvijas kori, bet arī vismazākie mūsu zemes pagastu korīši: „Pasaules koru olimpiāde Rīgā ir pasākums, kas pārskatāmā nākotnē otro reizi šeit nenotiks, tādēļ šo iespēju nevajadzētu laist garām.”  

R. Vanags arī norādīja, ka jau tagad Latvijas kori par gaidāmo olimpiādi izrāda lielu interesi, un atgādināja, ka pieteikšanās sākusies šodien – 10. aprīlī. „Nevajadzētu reģistrāciju atlikt uz pēdējo brīdi, lai gan pieteikšanās turpināsies līdz 15. septembrim. Šoreiz būs tā: kuri pieteiksies pirmie, tiem koriem arī būs lielākas iespējas piedalīties olimpiādē,” skaidroja Vanags, norādot – tā kā šogad esam Pasaules koru olimpiādes saimnieki, uz mums arī tiek attiecināti īpaši noteikumi – piemēram, zemāka dalības maksa.

Turklāt olimpiādes rīkotāji jau nolēmuši, ka XXV Vispārējo latviešu Dziesmu svētku Koru karu uzvarētājiem sieviešu, vīru un jaukto koru kategorijā tiks dāvināta iespēja Pasaules koru olimpiādes Čempionu kategorijā piedalīties bez maksas un atlases.

„Šogad, braukājot pa Latviju un vērtējot mūsu korus šobrīd notiekošajās koru skatēs, labprāt visiem interesentiem došu padomu, uz kuru Pasaules koru olimpiādes kategoriju – čempionu vai vienkāršo – viņi varētu pretendēt. Savukārt dalības maksa būs atkarīga no tā, cik kategorijās koris gribēs startēt: piemēram, tikai jaukto koru, vai arī vēl tautas mūzikas un garīgās mūzikas kategorijā. Bet vairāk nekā uz trim kategorijām pieteikties nebūs iespējams,” piebilda Vanags.

No kreisās: Romāns Vanags, Diāna Čivle, Piroska Horvats un Gabors Hollerungs. Foto: Kaspars Garda, Rīga 2014

Tāpat Vanags un nodibinājumaRīga 2014” vadītāja Diāna Čivle arī norādīja, ka pagaidām nekāds ierobežojums, cik koru no Latvijas var pieteikties, neesot noteikts. Piedalīties, protams, grib daudzi, jo šī ir vienreizēja iespēja pasaulei parādīt mūsu kordziedāšanas tradīcijas. Taču nevajadzētu Pasaules koru olimpiādi pārvērst par vēl vieniem latviešu dziesmu svētkiem.”

Savukārt Pasaules koru olimpiādes rīkotāju pārstāvis Gabors Hollerungs minēja, ka līdz šim olimpiādes dažādās kategorijās no Latvijas ir piedalījušies simt koru.

Līdz šim Pasaules koru olimpiādes dažādās kategorijās no Latvijas ir piedalījušies 100 kori. Apkopotā statistika liecina, ka Latvijas kori 60% gadījumu ir ieguvuši zelta medaļas, 39% gadījumu sudraba, bet vienā gadījumā iegūta bronzas medaļa. Savukārt izveidotajā pasaules labāko koru rangā no Latvijas trīs kori ir labāko simtniekā

Atgādināsim, ka 2006. gadā fantastiskus panākumus Pasaules koru olimpiādē guva Māra Sirmā vadītais jauniešu kamerkoris „ Kamēr...”, savukārt pagājušogad Sinsinati (ASV) notikušajā olimpiādē zelta medaļu un čempionu titulu sieviešu koru kategorijā izcīnīja vokālā grupa „ Latvian Voices”, savukārt Kultūras akadēmijas koris „ Sōla”  ieguva trīs zelta medaļas – jaukto koru, folkloras un sakrālās mūzikas kategorijā.

„Ceru, ka Latvijas koriem šis notikums šķitīs nozīmīgs, jo jūsu valstī ir ļoti augsts kormūzikas un kordziedāšanas līmenis, ko mēs kā rīkotāji esam novērtējuši. Tādēļ ceram, ka olimpiādes dalībnieki gūs fantastiskus iespaidus par Latviju un jūsu valsts kormūzikas tradīcijām,” vēl teica Gabors Hollerungs.

Pasaules koru olimpiādes žūrijā piedalīsies arī Latvijas pārstāvji – mūzikas eksperti un kordiriģenti: Mārtiņš Klišāns, Kaspars Putniņš, Andris Veismanis, Mārtiņš Ozoliņš, Selga Mence, Ēriks Ešenvalds, Rihards Dubra u. c.

Visa informācija un nolikumi par pieteikšanos Pasaules koru olimpiādei atrodama: www.interkultur.com, kā arī jaunajā mājaslapā www.singriga.lv.

Interesanti fakti par 2014. gada Pasaules koru olimpiādi

* Pasaules koru olimpiāde Rīgā notiks 2014. gadā no 9. līdz 19. jūlijam.

* Pasaules koru olimpiādē 2014. gadā piedalīsies 20 000 dalībnieku no vairāk nekā 70 pasaules valstīm.

* Rīga pirmo reizi uzņems tik liela apjoma starptautisku, publisku pasākumu.

* Pasaules koru olimpiādē kori sacentīsies 29 dažādās kategorijās.

* Koru sacensības notiks 10 labākajās Rīgas koncertzālēs.

* 2014. gada Pasaules koru olimpiādes lielākie pasākumi būs dalībnieku gājiens un seši lielkoncerti „Arēnā Rīga”, kā arī koru lielkoncerts Mežaparka Lielajā estrādē.

* Pasaules koru olimpiādes laikā notiks pasaules kora mūzikas zvaigžņu meistarklases un semināri.

* Kopumā Pasaules koru olimpiādes laikā iecerēti vairāk nekā 100 koru koncerti.

* Kopā uz Pasaules koru olimpiādes pasākumiem rīdziniekiem un pilsētas viesiem būs pieejamas vairāk nekā 70 000 biļetes.

* Pasaules koru olimpiādes rīkotāji dāvina unikālu iespēju – TV3 šova „ Koru kari 3” uzvarētājam piedalīties pasaules lielākajā koru sacensībā – Pasaules koru olimpiādes popmūzikas/šovu koru kategorijas Čempionu konkursā.

0 komentāri

Komentāru nav