Laikmetīgā deja uz Latgales vēstniecības „Gors” skatuves

Laikmetīgā deja uz Latgales vēstniecības „Gors” skatuves
Aiga Rēdmane . Skats no dejas izrādes „Un atkal par to pašu”
01-10-2013 A+ A-
Šonedēļ Latgales vēstniecībā „Gors” jeb Austrumlatvijas koncertzālē Rēzeknē norisināsies „Dance.lv žurnāla” rosināts laikmetīgās dejas festivāls „Jauna deja jaunā vietā”, kura laikā būs iespēja apmeklēt vairākas laikmetīgās dejas izrādes un filmas, Latvijas un Ziemeļvalstu mākslas teorētiķu un horeogrāfu vadībā notiks mācības žurnālistiem, rīkotājiem un dejas pedagogiem.

3. oktobrī plkst. 19.00 Latgales vēstniecības „Gors” Mazajā zālē „Zīdaste” būs iespēja apmeklēt laikmetīgās dejas izrādi „Un atkal par to pašu” ar latviešu rokgrupas „Dzelzs vilks” piedalīšanos. Izrādi „Un atkal par to pašu” 2005. gadā iestudējusi horeogrāfes Olgas Žitluhinas dejas kompānija, un tā joprojām bauda nedalītas skatītāju simpātijas. Stāsts ir vecs kā pasaule – par mīlestību, kas plaukst, sasniedz pilnbriedu un vīst, taču stāstā netrūkst jautrības, jutekliskuma un komisku brīžu. Īpašu noskaņu izrādē rada „Dzelzs vilks” mūzika dzīvajā izpildījumā.

4. oktobrī no plkst. 17.30 līdz 19.00 uz Latgales vēstniecības „Gors” Lielās zāles skatuves notiks bezmaksas atklātā laikmetīgās dejas nodarbība, uz kuru aicināts ikviens dejas cienītājs.

5. oktobrī plkst. 18.00 Mazajā zālē „Zīdaste” Latvijas Kultūras akadēmijas teātra un audiovizuālās mākslas katedras festivāla „Patriarha rudens” laikā būs iespēja noskatīties Latvijas Kultūras akadēmijas studentu dejas izrādes „Ornaments. Krustu krusti” un „Il cimento della struttura e dell'accento”.

„Ornaments. Krustu krusti” ir Krišjāņa Santa projekts – personiskais pētījums latviešu rakstos un senajās tradīcijās, kas pārvērties mēģinājumā atrasto emocionāli paust laikmetīgās dejas valodā. Šajā izrādē autors ne vien cenšas skatīties uz rakstu un tradīciju matemātiskajiem un kompozicionālajiem aspektiem, bet arī uzdod jautājumu bez atbildes par to, kā šis pagātnes mantojums mainās, to vērojot ar šodienas acīm.

Horeogrāfes, dejotājas Sintijas Siliņas izrāde „Il cimento della struttura e dell'accento” tapusi, ļaujoties Antonio Vivaldi 18. gadsimtā sacerētajam 12 koncertu opusam „Il cimento dell'armonia e dell'inventione”, bet piešķirot tam citu skanējumu un sajūtas. Tā ir detalizētas horeogrāfijas saspēle ar eksperimentālas elektroniskās mūzikas ainavām dzīvā, plūstošā izpildījumā – attiecību metafora, cīņa starp divām pasaulēm, kurā neviena neuzvar. Īsi pirms dejas izrādēm, proti, plkst. 17.30 pirmā stāva foajē būs iespēja noskatīties dejas pedagogu, žurnālistu un rīkotāju meistarklašu rezultātus.

0 komentāri

Komentāru nav