Guntars Godiņš saņēmis Somijas Lauvas ordeņa bruņinieka ordeni

Guntars Godiņš saņēmis Somijas Lauvas ordeņa bruņinieka ordeni
F64 . Dzejnieks un tulkotājs Guntars Godiņš
02-10-2013 A+ A-
Somijas Republikas prezidents Sauli Nīniste (Sauli Niinistö) ir piešķīris Somijas Lauvas ordeņa bruņinieka ordeni latviešu dzejniekam un tulkotājam Guntaram Godiņam par ieguldījumu kultūras sakaru veicināšanā starp Latviju un Somiju, kultūras portālu „Rīga 2014” informē Somijas vēstniecības informācijas asistente Daina Kļaviņa.

Somijas vēstniece Pirko Hemeleinena (Pirkko Hämäläinen) Guntaram Godiņam ordeni pasniedza 2. oktobrī apbalvošanas ceremonijas laikā, kas notika vēstniecības telpās Rīgā.

Guntars Godiņš ir viens no aktīvākajiem latviešu tulkotājiem no igauņu un somu valodas. Tulkojis igauņu un somu tautasdziesmas, kā arī vairāku igauņu un somu dzejnieku darbus. Daudzu rakstu par igauņu un somu literatūru autors.

Dzejnieks un tulkotājs ir projekta „Dzejas brauciens” autors un organizētājs. „Dzejas brauciens” ir daudzvalodu brauciens ar mērķi veicināt dzejas tulkošanu dažādās valodās. Būtiskākā atšķirība no pārējiem dzejas festivāliem ir tāda, ka „Dzejas brauciens” ir mobils, tam parasti ir vairākas pieturvietas – Latvija, Igaunija un Somija.

Pašlaik Guntars Godiņš ir literārā žurnāla „Latvju Teksti” redaktors, aktīvi tulko un atdzejo igauņu un somu literatūru. Saņēmis Ojāra Vācieša literāro prēmiju (1993), Dzejas dienu balvu (2003, 2005), Starptautisko Baltijas jūras reģiona Jāņa Baltvilka balvu bērnu literatūrā un grāmatu mākslā (2013). Divreiz ieguvis Literatūras gada balvu par atdzejojumiem – 2002. gadā par igauņu tautasdziesmu izlasi „Ozols auga debesīs” un 2012. gadā par dialektā atdzejoto somu dzejnieces Heli Lāksonenas (Heli Laaksonen) dzejas izlasi „Kad gos smei”.

 

0 komentāri

Komentāru nav