Izrāde „Leģionāri” viesosies starptautiskā teātra festivālā Viļņā

Izrāde „Leģionāri” viesosies starptautiskā teātra festivālā Viļņā
Publicitātes foto . Skats no izrādes „Leģionāri”
02-10-2013 A+ A-
Latviešu režisora Valtera Sīļa veidotā izrāde „Leģionāri”, kas Rīgā ir skatāma Ģertrūdes ielas teātra (ĢIT) repertuārā, oktobra sākumā tiks rādīta Lietuvas galvaspilsētā Viļņā, kur līdz 6. oktobrim notiek starptautisks teātra festivāls „Sirenos”, kultūras portālu „Rīga 2014” informē ĢIT pārstāvji.

Kā stāsta festivāla „Sirenos” mākslinieciskā vadītāja Audra Žukaitīte (Audra Žukaitytė), šā gada festivāla tēma ir klasika – klasika šodien, klasika citādāk un klasika pēc „Sirenos”. Festivāla rīkotāji ir lepni, ka līdz ar Lietuvas teātra pagājušās sezonas spilgtākiem iestudējumiem festivāla ārvalstu izrāžu programmā piedalās jau atzītie un augsti novērtētie skatuves darbi no Gruzijas, Itālijas, Latvijas, Lielbritānijas un Norvēģijas.

Viesizrāžu vidū ir šogad prestižo „Heddas” balvu ieguvušais Henrika Ibsena „Pērs Gints” Oskara Koršunova iestudējumā Oslo Nacionālajā drāmas teātrī, vienas no Itālijas laikmetīgā teātra interesantākajām eksperimentētājām – Emmas Dantes izrāde „Towards Medea”, Viljama Šekspīra „Makbets” Gruzijas jaunākās režisoru paaudzes zvaigznes Dāvida Doiašvilli modernajā versijā, kā arī Valtera Sīļa iestudējums „Leģionāri”, kas tiek uzskatīts par vienu no pārsteidzošākajiem un spēcīgākajiem teātra mākslas iespaidiem Latvijā. Festivāla programmā iekļauta arī „brehtiskā” kabarē trio „The Tigger Lilies” iestudējums pēc Semjuēla Teilora Kolridža dzejoļa „The Rime of the Ancient Mariner”.

Iestudējums „Leģionāri” ir par līdzsvara meklējumiem mūžīgajai dilemmai starp indivīda un sabiedrības brīvību. Tā uzdod jautājumu – vai cena, ko maksājam par vispārējo labumu, nav pārāk augsta? Izrāde „Leģionāri” ir dzīva diskusija divu jaunu cilvēku starpā, kas atklāj gruzdošo zemslāni – aizvainojumu par pāri darījumu un pieviltu uzticēšanos. Taču ir aktuāls jautājums – kurš kuru ir pievīlis un kāpēc?

Izrāde „Leģionāri” Ģertrūdes ielas teātrī tiek spēlēta jau trešo sezonu – pirmizrādi tā piedzīvoja 2011. gada 14. septembrī. Iestudējums ir arī bieži viesojies ārvalstīs, piedaloties teātra un mākslas festivālos Zviedrijā, Igaunijā, Krievijā, Itālijā un Somijā. „Leģionāru” tuvākās izrādes mājās – Ģertrūdes ielas teātrī – notiks 11., 12., 14., 16. un 17. novembrī.

Biļetes uz izrādi „Leģionāri” iepriekšpārdošanā var iegādāties www.bezrindas.lv un galerijā „Istaba”, rezervācijas pa e-pastu: git@git.lv. Ģertrūdes ielas teātris atrodas Ģertrūdes ielā 101a, iekšpagalma mājā.
 

0 komentāri

Komentāru nav