Eiropas kinorežisori veido dokumentālo filmu par Rīgu

Eiropas kinorežisori veido dokumentālo filmu par Rīgu
Dace Dzenovska . Ivars Seleckis filmē Ķīpsalā
02-10-2013 A+ A-
Gaidot 2014. gadu, kad Rīga būs Eiropas kultūras galvaspilsēta, pašlaik norisinās aktīvs darbs, veidojot dokumentālo filmu „Force Majeure. Rīga”.

Filmā būs septiņu Eiropas mūsdienu dokumentālistu kinostāsti, kas tapuši, sadarbojoties ar Latvijas sociālantropologiem, par Rīgas apkaimēm un iedzīvotāju stāstījumiem par dzīvi Rīgā. Kopējā sižetiskajā līnijā īsfilmas apvienos režisors Dāvis Sīmanis.

„Pilsētas faktūra, telpa, ritms, cilvēki vienmēr ir iedvesmojuši māksliniekus radīt jaunus darbus, kas kļūst par vērtīgām liecībām – laikmeta, vietas un dzīvesveida portretējumiem.

Filma būs stāsts par Rīgu, kādu mēs to līdz šim neesam pazinuši,” skaidro „Rīga 2014” programmas tematiskās līnijas „Ceļu karte” kuratore Gundega Laiviņa.

Līdz 7. oktobrim Rīgā uzturas vācu režisors Rainers Komerss (Rainer Komers), kurš gatavos īsfilmu par Daugavgrīvu. Viņš ir iepriekš filmējis Latvijā, iesaistoties filmas „Latvijas vasara” tapšanā 1992. gadā. Šonedēļ režisors ir izpētes braucienā, filmēšana plānota nākamgad pavasarī.

Savukārt sestdien, 5. oktobrī, vienas dienas vizītē Rīgā viesosies igauņu režisors Jāks Kilmi (Jaak Kilmi), lai apmeklētu Lucavsalas mazdārziņu ražas svētkus.

J. Kilmi Rīgā viesojies jau vairākkārt un kopā ar sociālantropoloģi Agnesi Cimdiņu veido stāstu par Lucavsalas kopienas dzīvi un paražām.

Tāpat filmas gatavošanā iesaistījušies režisori Ivars Seleckis no Latvijas, Betina Henkele (Bettina Henkel) no Austrijas, Audrus Stonis (Audrius Stonys) no Lietuvas, Jons Bangs Karlsens (Jon Bang Carlsen) no Dānijas un Sergejs Lozņica (Sergei Loznitsa) no Baltkrievijas. Filma būs laikmetīgs Rīgas portrets, kas tapis, sadarbojoties septiņiem filmu režisoriem un Latvijas sociālantropologiem. „Force Majeure. Rīga” ir filmu studijas „Mistrus Media” projekts.

Filmas „Force Majeure. Rīga” pirmizrāde paredzēta 2014. gada septembrī.

1 komentāri

Mārtiņš

02.10.2013 17:36

žēl ka neviens šajā pilsētā vēl pagaidām nenovērtē pilsētvides vēsturniekus