Rīgā un Liepājā uzstāsies Baltkrievijas grupa „Akute”

Rīgā un Liepājā uzstāsies Baltkrievijas grupa „Akute”
Kate Volkova
03-10-2013 A+ A-
Rīgā 3. oktobrī klubā „Nabaklab” un Liepājā 4. oktobrī klubā „Fontaine Palace” uzstāsies viena no šā brīža Baltkrievijas vadošajām jaunajām grupām „Akute”, kultūras portālu „Rīga 2014” informē koncertu rīkotājs Edgars Āboliņš.

Rīgā „Akute” uzstāsies pasākumu sērijā „Circle Pit Shows piedāvā” kopā ar Vācijas „metalcore” grupu „United and Strong”. Ieejas maksa pasākumā – 1 lats. Savukārt Liepājas koncerts būs bez maksas, un grupas uzstāšanos papildinās dīdžejs Klāvs Lauls.

Dalībnieki grupas muzikālo stilistiku raksturo kā „post-punk” un „disco decadence”, par saviem iedvesmas avotiem minot grupas „Joy Division”, „New Order”, „The Cure”, „Placebo” utt. „Akute” dibināta 2008. gadā Mogiļevā kā jauni muzikāli meklējumi tobrīd Baltkrievijā pazīstamās pankroka grupas „Глюки dalībniekiem. Pirmais impulss bija vēlme spēlēt laikmetīgāku, nobriedušāku mūziku, un dzima jēdziens „disco decadence”.

Jau grupas pirmais singls „Адзіноцтва” (2009) guva panākumus un iekļuva Baltkrievijas populārāko dziesmu topa virsotnē, tajā pašā gadā „Akute” triumfēja Baltkrievijas „Ultra Music Awards” kategorijā „Labākā jaunā grupa”, kā arī vairākos citos konkursos. Kopš tā laika grupa izdevusi divus studijas albumus, koncertējusi gan Lietuvas festivālā „Be2gether”, gan rakstījusi mūziku filmām un seriāliem, kā arī saņēmusi vairākas lokāla mēroga balvas. 2012. gada septembrī tā uzstājās kā iesildītāji britu grupai „Placebo”.

0 komentāri

Komentāru nav