Mikelandželo un „Rolling Stones” datu mākonī. Erki Huhtamo lekcija Rīgā

Mikelandželo un „Rolling Stones” datu mākonī. Erki Huhtamo lekcija Rīgā
F64
03-10-2013 A+ A-
Rīgas Ekonomikas augstskolā 8. oktobrī plkst. 18.00, atklājot 5. Starptautisko mediju mākslas, zinātnes un tehnoloģiju vēstures konferenci RENEW, ar ievadlekciju – „.. Ei, tu, ej prom, šis ir mans mākonis! Mediju arheoloģija kā „topos” studijas” – uzstāsies ievērojamais mediju kultūras teorētiķis, profesors Erki Huhtamo, kultūras portālu „Rīga 2014” informē konferences rīkotāji no jauno mediju centra RIXC.

Kalifornijas Universitātes Losandželosā profesors Erki Huhtamo (Erkki Huhtamo) savā lekcijā pievērsīsies mediju arheoloģijai – paša attīstītajai pieejai mediju kultūras un vēstures pētniecībā. Profesors piedāvās iespēju skatīt šo metodi tās šķērsgriezumā, analizējot konkrētus piemērus – tajos sastapsies Mikelandželo ar „The Rolling Stones” un nokļūs uz datu mākoņiem.

Mediju arheoloģijas pionieris, kultūras vēstures zinātņu doktors prof. Erki Huhtamo šobrīd ir mediju vēstures un teorijas pasniedzējs Kalifornijas Universitātes Dizaina, mediju un mākslas fakultātē, taču kā vieslektors strādā arī citviet ASV, kā arī Eiropā un Japānā.

E. Huhtamo profesionālā un radošā darbība neaprobežojas tikai ar akadēmisko vidi. Viņš ir darbojies gan kā žūrijas loceklis, gan kurators vairākos starptautiski nozīmīgos festivālos un izstādēs (piemēram, bijis starptautiskas izstādes „Svešādais intelekts” kurators Laikmetīgās Mākslas muzejā KIASMA Helsinkos 2000. gadā). Huhtamo rakstījis scenāriju un režisējis arī dokumentālu televīzijas seriālu par mediju vēsturi, veidojis mediju performances un pielāgojis idejas arī cita žanra skatuves darbiem.

Erki Huhtamo ir daudzu aizraujošu, bet vienlaikus arī zinātniski nozīmīgu publikāciju autors. Jaunākā grāmata, kas iznākusi šajā gadā, ir vērienīgā monogrāfija „Ilūzijas kustībā: kustīgās panorāmas un citu skatu mediju arheoloģija” (The MIT Press, 2013). Lielu starptautisku ievērību guvusi 2011. gadā publicētā „Mediju arheoloģija” (kopā ar Dr. Jusi Pariku, University of California Press, 2011).

Būtiski pieminēt, ka ar Erki Huhtamo teorijām iespējams iepazīties arī latviešu valodā – Jauno mediju kultūras centra RIXC 2011. gadā izdotajā grāmatā „Imagināro mediju grāmata. Vispatiesākā komunikācijas medija sapņa meklējumos” (sagatavotājs un redaktors – Ēriks Kluitenbergs, no angļu valodas tulkojusi Daina Siliņa), kurā publicēts apjomīgs Huhtamo raksts „Novērošanas actiņu sniegtās izpriecas: novērošanas mediju arheoloģiska izpēte”.

Vērienīgā konference, kas norisināsies Rīgā no 8. līdz 11. oktobrim, pulcēs ap diviem simtiem profesionāļu no visas pasaules. Tās trīs dienu programmā iekļautas vieslekcijas, sesijas un prezentācijas par tīklotās digitālās, elektroniskās un tehnoloģiju mediju mākslas vēsturi, pievēršoties tādiem jautājumiem kā jauno mediju mākslas arhivēšana, saglabāšana un reprezentācija; paradigmu maiņa – no jaunajiem medijiem līdz postmedijiem mākslā; mediju mākslas vēsture Austrumeiropā un Baltijā u. c.

Organizatori no RIXC šo konferenci aicina apmeklēt vietējos Latvijas interesentus, ņemot vērā tās īpašo fokusu uz Baltiju un Austrumeiropu. Atsevišķi iespējams reģistrēties un apmeklēt gan vieslekcijas 8. un 11. oktobrī, gan arī sev interesējošos tematiskos paneļus. Lai pieteiktos un iegūtu papildu informāciju, lūgums rakstīt uz e-pastu renew@rixc.lv.

Vairāk par konferenci RENEW lasi šeit!

0 komentāri

Komentāru nav