Rīgā notiks īsfilmu festivāls „Manhattan Short 2013”

Rīgā notiks īsfilmu festivāls „Manhattan Short 2013”
F64
04-10-2013 A+ A-
Rīgas kinoteātrī „Splendid Palace” piektdien, 4. oktobrī, tiks demonstrēta ikgadējā starptautiskā īsfilmu festivāla „Manhattan Short” programma, kurā iekļautas desmit īsfilmas, informēja pasākuma rīkotāju pārstāve Iveta Dortāne.

Šā gada festivāla norise Rīgā no iepriekšējiem gadiem atšķirsies ar to, ka pirms seansa skatītājiem un visiem interesentiem būs iespēja piedalīties kino forumā – tikties ar filmu veidotājiem, pieteikties kino darbnīcās un kino „kastinga” aģentūrā.

Festivāla „Manhattan Short” programmas demonstrēšana Rīgā šogad izvērtīsies par kino forumu, kura mērķis ir iepazīstināt jauniešus un visus interesentus ar iespējām Latvijā veidot kino.

Apmeklētāji varēs aci pret aci tikties ar režisoriem, scenāristiem, kino komponistiem u. tml., kā arī piedalīties kino „kastingā”, tā iekļūstot aktieru vai masu skatu dalībnieku datubāzē, un uzzināt par kino darbnīcām Nacionālā Kino centra rīkotā projekta „Rīgas kino” laikā.

„Mūsu kino foruma mērķis ir parādīt mūsu jauniešiem, ka ikviens no viņiem var darboties kino industrijā,” stāsta rīkotājs Staņislavs Tokalovs, piebilstot, ka kino forumā nebūs lekciju, bet tās aizvietos iespēja uzdot savus jautājumus īstam filmu režisoram, scenāristam vai citam kino darbiniekam. „Piesakoties kino darbnīcās, jauniešiem gada laikā būs iespēja izveidot savu īsfilmu, kuru nosūtīsim festivāla „Manhattan Short” rīkotājiem, un, iespējams, nākamajā gadā arī Latvija būs starp festivāla finālistiem,” norāda Tokalovs.

Kā stāsta Dortāne, šogad filmu festivāla „Manhattan Short” galvenais birojs Ņujorkā saņēmis 628 īsfilmas no 48 pasaules valstīm. Festivāla 2013. gada fināla programmai tika izvēlētas desmit filmas, ko varēs skatīt arī Rīgas kinocienītāji. Īsfilmu garums ir līdz 18 minūtēm, visa programma ilgst stundu un 55 minūtes.

Šā gada finālā iekļuvušas ASV, Lielbritānijas, Īrijas, Francijas, Somijas, Austrālijas filmas. Pēdējo desmit gadu laikā sešas Manhetenas īsfilmu festivāla filmas tika nominētas „Oskara” balvai.

„„Manhattan Short” 16 gadu ilgajā pastāvēšanas laikā šā gada programma ir visspēcīgākā,” saka festivāla direktors Nikolass Masons, piebilstot, ka šajās filmās ir atrodams kaut kas īpašs ikvienam cilvēkam vecumā no 16 līdz 80 gadiem.

Festivāla „Manhattan Short” laureātu nosaka skatītāju balsojums: kinoskatītāji izvēlas labāko filmu, balsojot uzreiz pēc seansa. Arī Rīgā pirms kinoseansa apmeklētāji saņems balsošanas kartīti, kurā būs jāatzīmē tikai viena, pēc skatītāja domām, labākā filma. Rīgas balsošanas rezultāti tiks nosūtīti uz Ņujorku, kur 6. oktobrī, saskaitot visas balsis, tiks noteikts šā gada uzvarētājs.

Kino forums un festivāls „Manhattan Short 2013” kinoteātrī „Splendid Palace” sāksies plkst. 19.00. Biļetes uz pasākumu var iegādāties „Biļešu servisa” tīmekļa vietnē vai pirms seansa kinoteātrī.

0 komentāri

Komentāru nav