LSO atklās koncertciklu „Lielo dzintaru gaidot”

LSO atklās koncertciklu „Lielo dzintaru gaidot”
Aigars Prūsis . Diriģents Lucs Kēlers un Liepājas Simfoniskais orķestris
04-10-2013 A+ A-
10. oktobrī plkst. 19.00 Liepājas Latviešu biedrības namā Liepājas Simfoniskais orķestris aicina klausītājus uz pirmo cikla „Lielo dzintaru gaidot” koncertu „Šūberts un Brukners”. Liepājas Simfoniskā orķestra priekšā stāsies tā galvenais viesdiriģents – viens no ievērojamākajiem diriģēšanas profesoriem Eiropā – Lucs Kēlers, pavēstīja LSO pārstāve Iveta Vēvere.

„Mūsu šīs, kā arī nākamās sezonas prioritāte ir pienācīgi sagatavoties un panākt kvalitātes izrāvienu, ieejot jaunajā zālē. Un vienlīdz nozīmīgi mums šajās divās sezonās ir sagatavot arī jaunās koncertzāles klausītājus,” saka Liepājas Simfoniskā orķestra vadītājs Uldis Lipskis. Arī orķestra galvenais diriģents Atvars Lakstīgala akcentē, ka „šo sezonu plānojām, zinot, ka būs koncertzāle – repertuāru veidojām tā, lai būtu ņemtas vērā publikas intereses, vienlaikus veicinot orķestra izaugsmi.”

Kā jau iepriekš ziņots, 10. oktobrī Liepājas Simfoniskais orķestris aizsāks jaunu, mākslinieciski īpaši augstvērtīgu koncertu ciklu – „Lielo dzintaru gaidot”. Katrs šā cikla koncerts norādīs uz topošo zāli un sagatavos vēl plašāku publiku augstvērtīgas mākslas baudīšanai Kurzemes reģionā.

„Liepājas orķestris jau no šūpuļa ir bijis ļoti starptautisks pasākums. Tvaikoņa līnijas Ņujorka–Liepāja un dzelzceļa savienojumu ar Krievijas metropolēm dēļ Liepāja dabīgi izveidojās par starptautiskas mākslinieku migrācijas krustcelēm. Pianisma zvaigžņu festivāls atjaunoja to nišu, ka esam starptautiskas mākslinieciskas apmaiņas, dažādu atskaņotājmākslas skolu satikšanās punkts,” zina stāstīt Uldis Lipskis, piebilstot, ka pēc dažiem gadiem jaunā koncertzāle kļūs par starptautiskas nozīmes profesionālās mākslas centru.

 

Koncertā „Šūberts un Brukners” vācu diriģenta Luca Kēlera vadībā Liepājas Simfoniskais orķestris pēc ļoti ilga laika atkal pieskarsies viena no simfoniskās mūzikas lielākā meistara – Antona Bruknera – daiļradei. „Tas būs viens no Bruknera populārākajiem skaņdarbiem, proti, 1874. gadā radītā Ceturtā jeb Romantiskā simfonija. Par romantisko simfoniju to ir nosaucis pats komponists. Tas gan īsti neattiecas uz mūsdienu koncepciju par romantisko mīlestību, bet drīzāk uz viduslaiku romantiku, kāda tā ir attēlota Riharda Vāgnera operās „Loengrīns” un „Zigfrīds”,” stāsta diriģents Atvars Lakstīgala. Vēl viena spilgta kompozīcija, ko orķestris piedāvās šajā koncertā, ir Franča Šūberta Trešā simfonija, kas uzrakstīta 1815. gadā, dažus mēnešus pēc komponista astoņpadsmitās dzimšanas dienas.

Biļetes uz Liepājas Simfoniskā orķestra koncertcikla „Lielo dzintaru gaidot” koncertu „Šūberts un Brukners” var iegādāties visās „Biļešu paradīzes” kasēs.

Plašāku aprakstu par diriģentu Lucu Kēleru var lasīt LSO orķestra mājaslapā; tur arī var uzzināt par Liepājas Simfoniskā orķestra aktivitātēm un citiem gaidāmajiem koncertiem.

0 komentāri

Komentāru nav