„The Real Group” un „The King’s Singers” dziedās PKO Rīgā

„The Real Group” un „The King’s Singers” dziedās PKO Rīgā
B. Ealovega . „The King’s Singers”
Pasaules koru olimpiādes (PKO), kas 2014. gadā notiks Rīgā, īpašie viesi būs vokālās grupas „The Real Group” un „The King’s Singers”, kā arī pasaulē labi zināmais komponists Mortens Lauridsens, trešdien, 10. aprīlī, preses konferencē paziņoja PKO 2014 rīkotāji.

„The Real Group” ir vokālā grupa no Zviedrijas. Grupas dalībnieki izpilda pašu komponētu un aranžētu mūziku dažādos žanros – pops, džezs, klasiskā un tautas mūzika, roks, r&b u. c. Kopš grupas dibināšanas 1984. gadā ir uzstājusies vairāk nekā 2000 koncertos, piedalījusies daudzos mūzikas ierakstos, kļuvusi par vienu no vokālās mūzikas pasaules virzītājspēku. Vairākas reizes viesojusies arī Latvijā, iemantojot publikas simpātijas.

„The King’s Singers” ir vokālā grupa no Lielbritānijas, kas dibināta 1968. gadā, un tās sastāvā ir seši dalībnieki. Darbības laikā grupa ir veikusi vairāk nekā 150 mūzikas ierakstu, piedalījusies daudzos televīzijas šovos un arī saņēmusi divas „Grammy” balvas – 2009. gadā par albumu „Simple Gifts” un 2012. gadā – „Light and Gold”. „The King’s Singers” katru gadu sniedz vairāk nekā 125 koncertus.

Olimpiādes īpašais viesis, izcilais komponists Mortens Lauridsens (dzim. 1943) ir bijis piecas reizes nominēts „Grammy” balvai. Viņa komponētie kormūzikas skaņdarbi ir izdoti vairāk nekā 200 ierakstos un saņēmuši dažādus apbalvojumus. 2007. gadā ASV prezidents svinīgā ceremonijā Mortenu Lauridsenu apbalvoja ar Nacionālo mākslas medaļu par ieguldījumu koru mūzikas attīstībā, tādējādi iemantojot Amerikas koru mūzikas maestro titulu.

Pasaules koru olimpiādes laikā Rīgā notiks pasaules slavenā komponista skaņdarba „Lux Eterna” pirmatskaņojums zēnu koru izpildījumā.

Kopumā pasaules koru olimpiādē piedalīsies 20 000 dalībnieku no vairāk nekā 70 pasaules valstīm. Latvijas koriem būs iespēja piedalīties kādā no 29 koru konkursu kategorijām, piedalīties lielkoncertos, meistarklasēs un semināros. Papildu informācija: www.interkultur.com un www.singriga.lv

0 komentāri

Komentāru nav