Skolēnus aicina pieteikties „Rīgas kino” radošajām filmu darbnīcām

Skolēnus aicina pieteikties „Rīgas kino” radošajām filmu darbnīcām
F64 . Viens no „Rīgas kino” meistardarbnīcu vadītājiem Ivars Zviedris
Nacionālais Kino centrs sadarbībā ar nodibinājumu „Rīga 2014” aicina skolēnus līdz 18. oktobrim pieteikties „Rīgas kino” radošajām meistardarbnīcām, lai ar kino profesionāļu palīdzību apgūtu iemaņas filmēšanā un „stop motion” animācijas tehnikā, izveidojot īsfilmas par savu apkaimi.

„Rīgas kino” ir viens no Rīgas kā 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas pasākumiem, kurā 12 radošajās darbnīcās 240 jauniešu filmēs 48 īsfilmas par Rīgu.

Kas notiek Rīgas apkaimēs? Kādas tās redz to iemītnieki? Kāda ir tur dzīvojošo jauniešu ikdiena un uz kāda fona tā norisinās? Projekts „Rīgas kino” ne vien meklē atbildes uz šiem jautājumiem, bet arī iemūžina tās paliekošā formātā – filmā. Šeit ar skolu jauniešiem kopā strādās Latvijas kino profesionāļi, saliekot kopā divas unikālas vērtības: pieredzi un jauna cilvēka dzīves skatījumu. Tādējādi projekts „Rīgas kino” ienesīs Rīgas kultūras ainā ne vien pieredzējušus un profesionālus māksliniekus, bet arī radošus jauniešus, kuri, iespējams, nākotni saistīs ar kino.

Jauniešu veidotās filmas dienasgaismu ieraudzīs 2014. gada augustā, kad tās kopā ar agrāko gadu filmām un kinožurnāliem par Rīgu tiks demonstrētas brīvdabas seansos. Projekta noslēgumā 2014. gada 30. septembrī kinoteātrī „Splendid Palace” tiks apbalvoti labāko filmu autori.

Līdz 18. oktobrim skolu jaunieši aicināti pieteikties šā gada radošajās darbnīcās:

4. līdz 8. novembris, Multeņkulteņu animācijas darbnīca Āgenskalnā, norises vieta Friča Brīvzemnieka pamatskola, darbnīcas vadītāji – animatore Kristīna Ratniece, arhitekts Ivars Šmits, dalībnieku vecums – 10–14 gadu;
4. līdz 29. novembris, režisora Ivara Zviedra meistardarbnīca Jaunciemā, norises vieta Jaunciema 7. pamatskola, dalībnieku vecums 15–18 gadu;

25. novembris līdz 20. decembris, režisores Ilonas Brūveres meistardarbnīca Āgenskalnā, norises vieta Rīgas Valsts vācu ģimnāzija, dalībnieku vecums 15–18 gadu.

Dalība visās radošajās darbnīcās ir bez maksas. Papildu informācija un pieteikšanās tiešsaistē www.rigaskino.lv. Par meistardarbnīcām informācija sekos.

 

0 komentāri

Komentāru nav