Rīgā atklāta piemiņas plāksne Rihardam Vāgneram

Rīgā atklāta piemiņas plāksne Rihardam Vāgneram
F64 . Melngalvju nams, kurā atklāta piemiņas plāksne Rihardam Vāgneram
04-10-2013 A+ A-
Vācijas Vienības dienā – 3. oktobrī – Melngalvju nama vestibilā tika atklāta piemiņas plāksne ievērojamajam vācu komponistam Rihardam Vāgneram, kurš šajā ēkā vairākkārt diriģējis simfoniskos koncertus, kultūras portālu „Rīga 2014” informēja Prezidenta preses dienestā.

Valsts prezidents Andris Bērziņš 2012. gadā – tikšanās laikā ar Rīgas Melngalvju brālības delegāciju no Brēmenes – pauda atbalstu godināt Riharda Vāgnera 200. jubilejas gadu ar piemiņas plāksnes uzstādīšanu Melngalvju namā.

Piemiņas plāksnes autors ir tēlnieks Jānis Strupulis, kurš to darinājis no balta marmora ar zeltītiem burtiem, uz tās piestiprinot oriģinālu bronzas medaljonu, kurā R. Vāgners attēlots profilā. Tolaik, kad komponists uzņēmās Rīgas mūzikas dzīves vadīšanas pienākumus, viņam bija tikai 27–28 gadi, un tādu – jaunu, trauksmainu, bet apņēmības pilnu – viņu ir attēlojis mākslinieks J. Strupulis.

Atklāšanas pasākumā piedalījās arī Rīgas Melngalvju brālības loceklis Andreass Bunnemans, kurš ziedojis līdzekļus piemiņas zīmes izgatavošanai, un citi Rīgas Melngalvju brālības locekļi, muzikologs prof. Arnolds Klotiņš, kurš klātesošos iepazīstināja ar R. Vāgnera lomu Rīgas kultūrā un darbību Melngalvju namā, un citi viesi.

R. Vāgnera piemiņas zīmes uzstādīšana Melngalvju namā ir pierādījums tam, ka eiropeiskās kultūras vērtības un to izcilo radītāju piemiņa tiek turēta godā. Tas ir arī viens no sekmīgiem sadarbības projektiem ar Rīgas Melngalvju brālību Brēmenē, un šādu sadarbību ir paredzēts turpināt, vēsta Prezidenta preses dienesta pārstāvji.

 

0 komentāri

Komentāru nav