Pakalniņas topošā filma „Ausma” piedalīsies Āzijas projektu tirgū

Pakalniņas topošā filma „Ausma” piedalīsies Āzijas projektu tirgū
Publicitātes foto
04-10-2013 A+ A-
Dalībai nozīmīgākajā Āzijas filmu industrijas pasākumā – Āzijas projektu tirgū Dienvidkorejā – kā vienīgais Eiropu pārstāvošais projekts ir izvēlēta Lailas Pakalniņas topošā spēlfilma „Ausma” („Dawn”). Filma iecerēta kā vizuāla ironija par sociālisma pasaku, kas vienlaikus vēršas pret jebkāda veida fanātismu arī mūsdienās, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja Laila Pakalniņa.

Āzijas projektu tirgus Dienvidkorejā norisinās no 7. līdz 10. oktobrim līdztekus Āzijā nozīmīgākajam Busanas filmu festivālam, kas ir A klases festivāls līdzīgi kā Kannas, Berlīne u. c. 

Āzijas filmu projektu tirgus mērķis ir radīt dinamisku platformu filmu veidotājiem, palīdzot izveidot kopsadarbību dažādu valstu starpā, piesaistot filmu izplatītājus topošajām filmām u. tml. Kopumā projektu tirgum šogad atlasīti trīsdesmit spēlfilmu projekti. Lai arī to starpā atrodamas filmas, kas taps ar Eiropas valstu dalību, vairums filmu pārstāv Āzijas valstis, un „Ausma” ir vienīgais projekts, kura režisors pārstāv Eiropu.

Patlaban filmas tapšanā iesaistījušās Latvijas un Igaunijas kompānijas („Hargla” un „Digitaalne Sputnik”), taču tās veidotāji ar tirgus palīdzību cer atrast arī partnerus no kādas Āzijas valsts.

Filmas sižeta pamatā ir safabricētā leģenda par pionieri – varoni, kas par visu augstāk vērtēja tā saucamās kolektīvās intereses un tādēļ nodeva varas iestādēm savu tēvu, kas likās esam tautas ienaidnieks. Šis stāsts savulaik iedvesmojis arī slaveno režisoru Sergeju Eizenšteinu, kura filma „Tērču pļavas” gan tā arī nekad netika pabeigta.

„Ausmas” scenārijs, kura darbība risinās kolektivizācijas laikā Latvijā un kura galvenais varonis ir pūlis, tapis, pateicoties VKKF radošajai stipendijai.

Āzijas projektu tirgū piedalīsies gan režisore Laila Pakalniņa, gan filmas mākslinieks Jurģis Krāsons, un vēlmi tikties ar radošo komandu izteikušas gan Eiropas, gan Āzijas filmu producēšanas un izplatīšanas kompānijas.

0 komentāri

Komentāru nav