JRT oktobrī viesosies Sanktpēterburgā, Minskā un Frankfurtē

JRT oktobrī viesosies Sanktpēterburgā, Minskā un Frankfurtē
F64 . Režisors Alvis Hermanis
05-10-2013 A+ A-
Jaunais Rīgas teātris (JRT) oktobrī ar Alvja Hermaņa iestudētajām izrādēm „Oblomovs” un „Garā dzīve” dosies uz Krieviju, Baltkrieviju un Vāciju, kultūras portālu „Rīga 2014” informē teātra sabiedrisko attiecību speciāliste Dagnija Grīnfelde.

6. un 7. oktobrī Jaunais Rīgas teātris (JRT) ar izrādi „Oblomovs” viesosies festivālā „Baltijas nams” („Baltijskij Dom”), kas no 4. oktobra līdz 20. novembrim norisinās Sanktpēterburgā.

Teātra festivāla „Baltijas nams”, kurā JRT viesojies jau vairākkārt, biogrāfija sniedzas līdz 1936. gadam, kad tika dibināts Ļeņingradas Valsts teātris. 1991. gadā tas tika pārdēvēts par Sanktpēterburgas Valsts teātri „Baltijas nams”, bet pēc deviņiem gadiem ieguva teātra festivāla statusu. Festivālā piedalās pārsvarā Baltijas reģiona valstis, bet tā pastāvēšanas laikā piedalījušies vairāk nekā simts teātru no trīsdesmit valstīm. 21. gadsimta sākums ir festivāla pacēluma laiks – tas aug, attīstās, rodas jaunas idejas. Festivāls „Baltijas nams” tiek uzskatīts par vienu no Sanktpēterburgas laikmetīgās kultūras centriem. Vairāk par festivālu lasi tā mājaslapā!

Savukārt izrādi „Garā dzīve” 12. un 13. oktobrī varēs novērtēt starptautiskā teātra festivāla „Teart” skatītāji Minskā, bet 19. un 20. oktobrī – Eiropas Centrālās bankas Eiropas kultūras dienu „Latvija 2013” apmeklētāji Frankfurtē.

Festivālu „Teart” Minskā rīko organizācija „Visual and Performing Arts Centre”, kas dibināta 2010. gada decembrī, lai īstenotu starptautiskus kultūras un izglītības projektus kino, teātra, tēlotājmākslas nozarē un stiprinātu Baltkrievijas tēlu pasaulē. Šobrīd centrs organizē Minskas starptautisko kinofestivālu „Listapad”, kas notiek novembrī, starptautisko teātra forumu „Teart”, teātra festivālu „Zelta Maska” Baltkrievijā un daudzus citus projektus.

JRT piedalījās festivālā „Teart” 2011. gadā ar izrādi „Klusuma skaņas” Alvja Hermaņa režijā.

Vairāk par festivālu lasi „Teart” mājaslapā.

Izrāde „Garā dzīve” ir arī viens no Eiropas Centrālās bankas Eiropas kultūras dienu programmas notikumiem, kas šogad īpaši akcentē Latviju un tās kultūras personības. Festivāls Frankfurtē pie Mainas, Vācijā, notiks no 16. oktobra līdz 15. novembrim.

Eiropas kultūra ir tikpat dažāda kā cilvēki un reģioni kontinentā, taču visām Eiropas valstīm ir tās pašās kultūras saknes un kopīgas vērtības, un universālā mākslas valoda ir saprotama visur. Ikgadējās Eiropas Centrālās bankas kultūras dienas koncentrējas uz kultūru kā „Eiropas mājas” pamatu un dažādām formām, kādas tā veido Eiropas Savienības valstīs. Katru gadu cita valsts tiek pārstāvēta Frankfurtē ar izcilākajiem kultūras darbiniekiem. Skatītājus priecē dažādi koncerti – no klasikas līdz modernajai un popmūzikai, lasījumi, filmas, neparasti teātra projekti, izstādes par arhitektūru un fotogrāfiju, lekcijas, speciālas programmas bērniem.

Eiropas kultūras dienu laikā Frankfurtē viesosies arī soprāns Inga Kalna, ērģelniece Iveta Apkalna, koklētāja Laima Jansone kopā ar perkusionistu Arti Orubu, kā arī grupa „Instrumenti”. Programmā iekļauta arī Jāņa Norda filma „Mammu, es tevi mīlu!”, Aika Karapetjana  filma „Cilvēki tur”, kā arī Lailas Pakalniņas, Herca Franka un Ivara Zviedra dokumentālās filmas. Eiropas kultūras dienās izskanēs arī Valentīnas Freimanes grāmatas „Ardievu, Atlantīda!” fragmentu lasījums, Latvijas laikmetīgās fotogrāfijas izstāde, gan arhitektūras ekspozīcija „Rīga top!”.

Vairāk par ECB Eiropas kultūras dienām „Latvija 2013” lasi šeit!

0 komentāri

Komentāru nav