Janvārī Rīgā uzstāsies pasaulslavenais baritons Dmitrijs Hvorostovskis

Janvārī Rīgā uzstāsies pasaulslavenais baritons Dmitrijs Hvorostovskis
Publicitātes foto . Dziedātājs Dmitrijs Hvorostovskis 14. janvārī uzstāsies „Arēnā Rīga”
07-10-2013 A+ A-
14. janvārī – Pareizticīgo Jaunajā gadā – pēc ilgāka pārtraukuma akadēmiskās mūzikas cienītājus atkal iepriecinās viens no spožākajiem pasaules baritoniem Dmitrijs Hvorostovskis, kurš kopā ar Kauņas Simfonisko orķestri un diriģentu Konstantīnu Olberjanu uzstāsies „Arēnā Rīga”, informē koncerta rīkotāji.

Koncerta pirmajā daļā Hvorostovskis dziedās populāras ārijas no Rahmaņinova, Čaikovska, Musorgska, Rubenšteina operām, savukārt otrajā – krievu romances.

Starptautiski pazīstamais Krievijas baritons Dmitrijs Hvorostovskis piedzima un izglītojās Krasnojarskā, kur jau astoņdesmito gadu vidū tika ievērots viņa spožais talants. Par nozīmīgu pagrieziena punktu ceļā uz starptautisku atpazīstamību kļuva dziedātāja piedalīšanās prestižajā „BBC Cardiff Singer of the World” konkursā, kurā 1989. gadā vairāk nekā divsimt solistu konkurencē viņš ieguva Grand Prix, tādējādi kļūstot par „pasaules labāko” tā brīža dziedātāju.

Kā recenzijā vēlāk rakstīja viens no žūrijas locekļiem F. Riko (F. Ricco): „Laiku pa laikam notiek brīnums – mūsu priekšā nostājas burvis, kam pa spēkam apburt auditoriju, pilnībā pārņemt to savā varā. Pirms divdesmit gadiem tāds brīnumdaris bija Pavaroti, tagad – Hvorostovskis.”

Līdz ar šo un nākamajām uzvarām dažādos atzītos opermūzikas konkursos jaunais talants saņem piedāvājumus uzstāties prestižās Rietumu operās, tādējādi kopš deviņdesmito gadu sākuma par viņa mājām kļūst Londona.

Jau kopš pašas karjeras sākuma klausītāji iemīlējuši viņa muzikālo izjūtu un dabisko „legato”. Līdz ar Hvorostovska debiju Nicas operā, izpildot P. Čaikovska „Pīķa dāmu”, mākslinieka karjera strauji virzās pretī slavas virsotnei. Viņu sāk aicināt uz lielākajiem operas namiem un starptautiskiem klasiskās mūzikas festivāliem visā pasaulē, tostarp Karalisko operu un Koventgārdenu Londonā, Ņujorkas Metropolitēna operu, Parīzes operu, Bavārijas Valsts operu, Zalcburgas festivālu, La Scala operteātri Milānā, Vīnes Valsts operu un Čikāgas Lirisko operu.

Pašlaik dziedātājs koncertē kopā ar Ņujorkas Filharmonijas un Roterdamas Filharmonijas orķestri un sadarbojas ar spožākajiem akadēmiskās mūzikas profesionāļiem: Džeimsu Levinu, Bernardu Haitinku, Klaudio Abado, Lorinu Māzelu, Juriju Termikanovu un Valēriju Gergijevu.

Dziedātāja diskogrāfijā iekļauti gan solokoncerti, gan veselas operas. Viņš piedalījās arī filmā „Dons Žuans bez maskas” (2001), kas radīta pēc Mocarta operas motīviem, kurā Hvorostovskis izpildīja gan Dona Žuana, gan Leporello lomu.

Biļetes uz Dmitrija Hvorostovska koncertu no 9. oktobra nopērkamas visās „Biļešu servisa” kasēs un internetā.

0 komentāri

Komentāru nav