Vairākās Latvijas pilsētās sākas „Brigāžu nedēļa”

Vairākās Latvijas pilsētās sākas „Brigāžu nedēļa”
Kaspars Garda, Rīga 2014 . „Totaldobže” mākslas centrs VEF teritorijā
07-10-2013 A+ A-
Rīgā, Cēsīs, Rēzeknē, Carnikavā, Siguldā un Kuldīgā no pirmdienas, 7. oktobra, norisināsies radošās uzņēmējdarbības „Brigāžu nedēļa”, kurā 31 uzņēmums, kas ieguva finansiālu atbalstu programmas „Brigāde” konkursā pavasarī, aicina uz atvērto durvju dienām, kultūras portālu „Rīga 2014” informē Laikmetīgās mākslas centra pārstāve Elza Lāma.

„Brigāžu nedēļas” laikā notiks koncerti, „Instrumentu spēle”, radošās darbnīcas, meistarklases, velotūre, tējas vakari un citas aktivitātes. Nedēļas notikumu kulminācija paredzēta sestdien, 12. oktobrī, – ar jauno brigāžu prezentācijām un radošās uzņēmējdarbības ekspertes Johannas Skances (Johanna Skantze, SE) lekciju.

Visu nedēļu ikvienam ir iespējams iepazīties ar 14 jauno brigāžu darbību Rīgā, 2 – Kuldīgā, 3 – Rēzeknē un Carnikavā, 4 – Cēsīs un 5 – Siguldā.

Durvis saviem apmeklētājiem vērs, piemēram, mūzikas ierakstu studija „Dirty Deal Audio” Rīgā, notiks velogidu-senioru vadītas ekskursijas „Oma Bike Tūre” Siguldā, būs iespējams doties izbraucienā ar laivu, ko Carnikavā piedāvās „Taču būda”.

Par visiem brigāžu pasākumiem iespējams uzzināt www.brigade.lv.

Visas „Brigāžu nedēļas” laikā ikviens aicināts iesaistīties „Instrumentu spēlē”. Lai tajā piedalītos, ir jāpaņem „Brigāžu karte”, kas pieejama visās jaunajās darbnīcās un veikaliņos, un jāsakrāj vismaz četri zīmodziņi. Nedēļas noslēgumā visas brigādes izlozē piedāvās savus izstrādājumus un pakalpojumus – sākot no „Ērenpreiss” izgatavota ādas velosipēda sēdekļa, „Totaldobžes” pasākumu brīvbiļetēm un beidzot ar mūzikas ierakstiem, oriģināliem auduma maisiņiem u. c.

„Brigāžu nedēļa” noslēgsies sestdien – „Brigadieru pēcpusdienā” – 12. oktobrī, no 13.00 līdz 18.00 Gaujas ielā 5, Brasā, Rīgā.

Pasākumā uzstāsies ne vien eksperte Johanna Skance, bet arī visas jaunās brigādes, kas īsās prezentācijās iepazīstinās visus ar jau sasniegto un nākotnes plāniem.

Pasākuma noslēgumā paredzēta īsa ekskursija pa „Dirty Deal Audio” mūzikas ierakstu studiju, kā arī „Instrumentu spēles” noslēgums – „brigadieru” sagatavoto balvu izloze. Vakars tiks turpināts neoficiālā gaisotnē mākslas centrā „Totaldobže”, kur uzstāsies „Krist Zankovsky” un „Mix Zankovsky”, Pēteris Brīniņš, paredzēti latino ritmi DJ Kristapa Kuplā sniegumā un citi priekšnesumi.

Noslēguma pasākuma viešņa, eksperte Johanna Skance, kā savu dzīves moto ir izvirzījusi zviedru spārnoto teicienu „Kör bara KÖR!”, ko varētu tulkot kā: „Dari, vienkārši dari!”. Savā lekcijā viņa stāstīs par radošā sektora izaugsmes atslēgu, kas, viņasprāt, ir savstarpēja sadarbība. Johanna dalīsies pieredzē, kas veidojusies, strādājot pie starpdisciplināriem projektiem Zviedrijā un citās Eiropas valstīs.

Skance ir vadījusi bezpeļņas organizāciju „Generator Sverige”, kuras mērķis bija popularizēt radošo industriju izaugsmi Zviedrijā, un ir valdes locekle „Braccobaldo AB” ­– uzņēmumā, kas fokusējas uz nevalstisko organizāciju menedžmentu un reģionālo attīstību. Johanna ir studējusi uzņēmējdarbību un ekonomiku Linšēpingas Universitātē (Linköping University), vadījusi vairākus starptautiska līmeņa projektus u. c., paralēli arī konsultējot par inovācijas, uzņēmējdarbības un reģionālās attīstības jautājumiem.

Jau iepriekš ziņots, ka programmas „Brigāde” konkursā no 92 projektiem finansiālu atbalstu radošā uzņēmumu izveidošanai un attīstīšanai Rīgā ir saņēmušas 14 iniciatīvas.

Rēzeknes konkursā – 3, savukārt Cēsīs – 4, Carnikavā – 3, Kuldīgā – 2 un Siguldā – 5 uzņēmumi saņēma atbalstu no 2000 līdz 3333,33 latu apmērā. Reģionos konkursi tiek rīkoti sadarbībā ar Latgales vēstniecību „Gors”, Rēzeknes pilsētas domi, Cēsu novada pašvaldību, Kuldīgas novada domi, Carnikavas novada pašvaldību un Siguldas pilsētas domi.

Programmas „Brigāde” mērķis ir atbalstīt radošu, ilgtspējīgu uzņēmējdarbību, kas balstīta mākslā un kultūrā, risina sociālos jautājumus un uzlabo vietējo kopienu dzīves kvalitāti. Programmu „Brigāde” organizē Laikmetīgās mākslas centrs sadarbībā ar Sorosa fondu – Latvija, savukārt programmas finansējumu nodrošina „Open Society Foundations”.

0 komentāri

Komentāru nav