Valmieras teātris gatavojas 90 gadu jubilejas koncertiem

Valmieras teātris gatavojas 90 gadu jubilejas koncertiem
Publicitātes foto . Valmieras teātris
07-10-2013 A+ A-
Otrdien, 8. oktobrī, sāksies biļešu tirdzniecība uz Valmieras teātra novembra izrādēm, kā arī uz teātra 90 gadu jubilejas koncertiem decembrī, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja teātra pārstāve Zane Ceriņa.

Teātra jubilejai veltīto koncertu sērija „Par upēm, saknēm un debesīm” sāksies ar pirmizrādi 20. decembrī un turpināsies līdz jubilejas vakaram 28. decembrī.

Koncertprogrammā, kuras režisore ir Inese Mičule, tiks iekļautas dziesmas, kas vairāku gadu desmitu garumā tapušas īpaši Valmieras teātra izrādēm. Daudzas no tām nu dzīvo patstāvīgu dzīvi un iekļautas arī Dziesmu svētku programmā. 

Valmieras teātra aktieri izpildīs Mārtiņa Brauna, Imanta Kalniņa, Zigmara Liepiņa, Ulda Stabulnieka, Emīla Zilberta un citu komponistu dziesmas. Koncertā iekļautas skatītāju mīlestību iemantojušas dziesmas no izrādēm „Meldermeitiņa”, „Sirano de Beržeraks”, „Hamlets”, „Piecas romances vecā mājā”, „Idiots”, „Daugava”, „Mērija Popinsa”, „Latviešu laiks”, „Trīs musketieri” u. c.

Šo pašu dziesmu vēsturiskie ieraksti, kā arī mūzika no izrādēm tiks apkopota jubilejas kompaktdiskā „Par upēm, saknēm un debesīm”, kas iznāks decembra sākumā un būs teātra dāvana skatītājiem. 

Savukārt 13. novembrī Apaļajā zālē pirmizrādi piedzīvos aktiera Ģirta Rāviņa poēma-monodrāma „Balsij bez pavadījuma”, kas veltīta dzejnieka Ojāra Vācieša 80 gadu jubilejai.

„Balsij bez pavadījuma” būs vienas nakts stāsts, kura laikā poēmas varonis trauksies cauri notikumiem, mēģinot atklāt pazudušo sapņu noslēpumu. Ja tas izdosies, viņš izglābsies, bet ja ne...

0 komentāri

Komentāru nav