Galerijā „Istaba” atklās Martas Ģibietes izstādi „Sub Ob”

Galerijā „Istaba” atklās Martas Ģibietes izstādi „Sub Ob”
Publicitātes foto / Galerija „Istaba”
07-10-2013 A+ A-
No 14. oktobra galerijā „Istaba” – stikli spīdīgi, stikli necaurspīdīgi, stieples, drātis, pinumi, mudžekļi un ģeometrija. Pazīstamā stikla māksliniece Marta Ģibiete savā personālizstādē „Sub Ob” rādīs jaunus stikla darbus – Subjektīvos Objektus. Brīžiem kā ģeometriskas figūras, brīžiem kā dīvainu formu subjekti, – tie visdažādākajos asociatīvajos tēlos pāraug kā dzīvos organismos.

Izstādes „Sub Ob” galvenie varoņi ir stikla objekti. „Objekts” ir tik ļoti ierasts apzīmējums uz dizainu, lietišķo un laikmetīgo mākslu attiecināmiem darbiem! Šāds apzīmējums vienlaikus ir arī bezpersonisks un pat absurds, ņemot vērā, ka radošs indivīds katru no tiem veidojis kā atsevišķu, unikālu darbu. Martas Ģibietes radītie stikli noteikti ir subjektīvs skatījums telpā un pasaulē. Lielāko daļu „Sub Ob” darbu māksliniece veidojusi savā ierastajā „bubaku” tehnikā, kaut izstādē iekļauti arī izņēmumi un atsevišķi publikai nezināmi „vecāki subjekti”.

Marta Ģibiete noteikti pieder pie tiem māksliniekiem, kas godam nes Latvijas vārdu pasaulē. Māksliniece regulāri piedalās starptautiskos simpozijos (Čehijā, Ukrainā, Ungārijā, Dānijā, Igaunijā, Latvijā) un mākslas izstādēs (Čehijā, Japānā, Bulgārijā, Polijā, Azerbaidžānā, Lietuvā, Krievijā, Somijā, ASV, Vācijā, Igaunijā, Nīderlandē, Francijā, Ungārijā, Beļģijā, Latvijā). Martas Ģibietes darbi atrodas publiskās kolekcijās muzejos – Latvijā un ārpus tās robežām.

„Sub Ob” ir septītā mākslinieces personālizstāde. Viena no tām – „Istabaugi” – jau piedzīvota galerijā „Istaba” 2007. gadā.

Izstādi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds. Tā apskatāma līdz 16. novembrim.

0 komentāri

Komentāru nav