„Arsenālā” atklās Zanes Veldres gleznu izstādi „1,5 kg dzīves”

„Arsenālā” atklās Zanes Veldres gleznu izstādi „1,5 kg dzīves”
Publicitātes foto . Zane Veldre. Kūniņa Nr. 1. Audekls, akrils. Autores īpašums.
07-10-2013 A+ A-
No 11. oktobra līdz 10. novembrim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāles „Arsenāls” Radošajā darbnīcā būs skatāma mākslinieces Zanes Veldres gleznu izstāde „1,5 kg dzīves”.

Jaunā gleznotāja Zane Veldre (1986) savai personālizstādei LNMM izstāžu zāles „Arsenāls” Radošajā darbnīcā pievērsusies tēmai par pasaules procesu balansa meklējumiem. Projekta nosaukums „1,5 kg dzīves” aizgūts no krievu sirreālās literatūras pārstāvja Danīla Harmsa idejas par nobīdi visuma līdzsvarā, kas līdzvērtīgs pusotram kilogramam. Tas sasaucas ar Zanes Veldres priekšstatiem par mākslu, kur nejaušībai ir izšķirīga loma, un procesa radošumu nosaka meklējumi starp kārtību un haosu.

Izstādē „1,5 kg dzīves” māksliniece eksponē lielfomāta abstraktas kompozīcijas, kurās turpina pētīt savu pašreizējo pasaules harmonijas modeli: „Mēs atrodamies nemitīgos meklējumos, nekad nesasniedzot iedomāto līdzsvaru un mieru,” atzīst Zane Veldre.

2012. gadā Zane Veldre beigusi Latvijas Māksla akadēmijas (LMA) Vizuālās mākslas nodaļas Glezniecības apakšnozares maģistrantūru, piedalījusies vairākās izstādēs, starp kurām nozīmīgākās ir „Pilsētasbērni” LNMM izstāžu zālē „Arsenāls” (2010), „Migrācija” LMA jaunā korpusa telpās (2012) un starptautiskais laikmetīgās mākslas festivāls „Survival Kit 4” „Tabakas Fabrikā” (2012).

„Zanes Veldres darbi ir vizionāri stāsti par ikdienā novērotiem notikumiem, situācijām un cilvēkiem, ar kuriem viņa satiekas, sajūtām un pārdomām, kas rodas tiešas vai pastarpinātas komunikācijas ceļā,” paskaidro mākslas zinātniece Dita Birkenšteina. Gleznojumos autore priekšplānā izvirza estētisko pievilcību, uzskatot, ka mākslai nav jābūt noteikti naratīvai, bet gan vizuāli suģestējošai un jārosina radīt aizvien jaunas interpretācijas.

Izstādi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Vairāk par mākslinieci var izlasīt viņas mājaslapā.

0 komentāri

Komentāru nav