LNSO Rīgā atskaņos Latvijas dienu Frankfurtē koncertprogrammu

LNSO Rīgā atskaņos Latvijas dienu Frankfurtē koncertprogrammu
Marco Borggreve . 18. oktobra koncertā piedalīsies arī izcilā latviešu vijolniece Baiba Skride
07-10-2013 A+ A-
Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) klausītājiem piedāvā īpašu koncertu – 18. oktobrī plkst. 19.00 Lielajā ģildē izskanēs Latvijas dienu Frankfurtē koncertprogramma, pavēstīja LNSO pārstāve Sondra Lāce.

Klausītājiem būs iespēja dzirdēt programmu, ar ko tiks atklātas Eiropas kultūras dienas Frankfurtē. Programma prezentē Latviju un tās izcilākos sasniegumus klasiskās mūzikas jomā – būtiskākos komponistus un spožākos mūziķus, kurus pārstāvēs godalgotā vijolniece Baiba Skride, harizmātiskais pianists Reinis Zariņš un pasaulslavenais Valsts Akadēmiskais koris „Latvija” diriģenta Aināra Rubiķa vadībā.

Koncerta programma veidota, akcentējot mūsu muzikālās vērtības – no klasikas līdz jaunradei, īpaši uzsverot to starptautisko skanējumu. Latviešu simfoniskās mūzikas „zelta fonds” un jubilāra Riharda Vāgnera mūzika, viens no romantisma šedevriem vijolei – K. Sensānsa „Introdukcija un rondo kapričozo” la minorā, op. 28 un Riharda Dubras saviļņojošais lieldarbs „Te Deum”.

Sezonas jaunums – pirms koncerta sarunas plkst. 18.00 Lielās ģildes Baltajā zālē.  Šoreiz koncerta noskaņā ievadīs LNSO mākslinieciskais padomnieks Andris Vecumnieks un mūzikas žurnālists Orests Silabriedis sarunā par vērtībām – latviskām, aizejošām, jaunatgūtām, par to transformācijām jaunā kvalitātē, par vērtību saglabāšanu un pārvērtēšanu.

Biļetes uz koncertu var iegādāties Lielās ģildes biļešu kasē, „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un internetā.

 

0 komentāri

Komentāru nav