Baroka pērles un Vīnes klasika Senās mūzikas festivālā šovasar

Baroka pērles un Vīnes klasika Senās mūzikas festivālā šovasar
Publicitātes foto
10-04-2013 A+ A-
Šovasar no 10. līdz 13. jūlijam Rīgā, Rundālē un Mežotnē notiks ikgadējais Senās mūzikas festivāls, kas šogad akcentēs itāliešu, franču un vācu mūzikas pērles no gregoriskajiem dziedājumiem līdz Vīnes klasikai, kultūras portālu „Rīga 2014” informē festivāla rīkotāji VSIA „Latvijas Koncerti”.

Koncertos muzicēs slavenais itāliešu vijolnieks Rikardo Mināzi un čellists Mario Brunello, kontrtenors Sergejs Jēgers, orķestris „Kremerata Baltica”, Rīgas Doma zēnu koris, baroka orķestris „Collegium musicum Rīga”, „Sinfonietta Rīga” baroka ansamblis u. c. Koncerti notiks Rīgas dievnamos un koncertzālēs, arī jau tradicionāli Rundāles pilī un mazajā Mežotnes pilī, kur tiks gaidīti arī mazie klausītāji uz koncertuzvedumu „Pasaka par kurpnieksievu un zelta kurpēm”.

Senās mūzikas festivāla atklāšanas koncerts notiks 10. jūlijā plkst. 20.00 Rīgas Sv. Jāņa baznīcā, kur uzstāsies Rīgas Doma zēnu koris un „Collegium musicum Rīga” diriģentu Mārtiņa Klišāna un Māra Kupča vadībā. Skanēs viens no baroka mūzikas superhitiemPergolēzi kantāte „Stabat Mater”, kur solopartijās būs dzirdami soprāns Elīna Šimkus un kontrtenors Sergejs Jēgers.

11. jūlijā plkst. 20.00 Mazajā ģildē franču baroka meistardarbus atskaņos „Sinfonietta Rīga” baroka ansamblis. Savukārt 12. jūlijā plkst. 20.00 Mazajā ģildē koncertā „Bahs, Hendelis un Korellispēlēs viena no mūsdienu spožākajām blokflautistēmDoroteja Oberlingere kopā ar klavesīnisti Ievu Salieti un baroka čellisti Ilzi Gruduli.

Mazajā Mežotnes pilī 12. jūlijā plkst. 20.00 klausītājus gaidīs itāliešu čella virtuozs Mario Brunello. Savukārt plkst. 22.00 Rīgas Domā uzstāsies Sergejs Jēgers vienā programmā ar viduslaiku dziedājumu meistariemvokālo grupu „Schola cantorum Riga”, kas koncertēs tradicionālajā programmā „Gregoriskie dziedājumi”.

Senās mūzikas festivāla Rundāles diena 13. jūlijā sāksies plkst. 15.00 ar koncertuzvedumu bērniem „Pasaka par kurpnieksievu un zelta kurpēm” pils Baltajā zālē. Muzikālajā pasakas uzvedumā bērnus priecēs krāšņi tērpi, skaistas senās mūzikas skaņas un deju raksti baroka deju grupas un baleta studijas „Freska” solistu izpildījumā. Kurpnieksievas lomā iejutīsies dziedātāja Ieva Parša.

Plkst. 18.00 Rundāles pils Baltajā zālē spēlēs baroka orķestris „Collegium musicum Rīga” diriģenta Māra Kupča vadībā. Savukārt plkst. 20.00 uzstāsies slavenais itāliešu vijolnieks Rikardo Mināzi kopā ar „Sinfonietta Rīga”.

Senās mūzikas festivāla noslēguma koncertā „Kremerata Baltica. Baroka svētki pils dārzāplkst. 22.00 piedalīsies pazīstamais čellists Mario Brunello. Programmā iekļauti Bokerīni, Haidna un Tēlemaņa skaņdarbi.

Biļetes uz Senās mūzikas festivāla koncertiem nopērkamas visās „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

0 komentāri

Komentāru nav