Filmu studija „Rija” piedalās starptautiskajā TV tirgū MIPCOM

Filmu studija „Rija” piedalās starptautiskajā TV tirgū MIPCOM
Publicitātes foto
08-10-2013 A+ A-
Filmu studijas „Rija” vadītājs Vilnis Kalnaellis devies uz starptautisko TV tirgu MIPCOM Kannās, lai ārvalstu TV kanāliem piedāvātu Latvijas filmas, kā arī Latvijā iemīļoto TV šovu „Sirmais. Kulta ēdieni”, informē studijas pārstāvji.

Līdzās sadarbībai ar producentu kompāniju „Paedis.lv” par šova „Sirmais. Kulta ēdieni” izplatīšanu šoruden uzsākta vēl viena jauna sadarbība – ar filmu studiju „Atom Art” par jau starptautisku atzinību guvušo animācijas filmu „Ursus” (rež. Reinis Pētersons), „Starptautiskā tēva diena” (rež. Edmunds Jansons) un „Kora turneja”( rež. Edmunds Jansons) izplatīšanu.

Tirgus laikā filmu studijas „Rija” vadītājam Vilnim Kalnaellim paredzētas vairākas tikšanās. Interesi par Mārtiņa Sirmā TV šovu izrādījis Meksikas raidorganizācijai „TV Azteca” piederošais TV kanālu tīkls „Azteca America”, kura auditorija ir spāniski runājošie ASV iedzīvotāji.

Kā allaž interesi izpelnījušās arī Latvijas animācijas filmas. Tirgū plānota saruna par iespējamo sadarbību ar Argentīnas Izglītības ministrijas TV kanāla „Pakapaka” pārstāvi, kurš atzinīgi novērtē „Rijas” animācijas filmu estētisko un saturisko kvalitāti un vēlas pārrunāt kopprodukciju iespējas.

Paralēli plānotas arī sarunas ar iespējamiem sadarbības partneriem par šobrīd attīstības fāzē esošo filmu studijas „Rija” projektu – pilnmetrāžas animācijas filmu „Ābolu pīrāgs” (rež. Reinis Kalnaellis), kas tiks veidota, izmantojot starptautiski atzītās animācijas īsfilmas „Kad āboli ripo” (rež. Reinis Kalnaellis) tēlus un stilu.

Starptautiskais tirgus MIPCOM Kannās norisinās no pirmdienas līdz ceturtdienai. Uz to ieradušies vairāk nekā četri tūkstoši pārstāvju no TV kanāliem un interneta platformām, kuri vēlas iegādāties spēlfilmas, dokumentālās filmas, animācijas filmas, seriālus, TV šovus, TV formātus, kā arī citu TV saturu.

Filmu studijas „Rija” dalību MIPCOM atbalsta Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra no aktivitātēm „Ārējo tirgu apgūšana – ārējais mārketings” pieejamajiem līdzekļiem.

0 komentāri

Komentāru nav