Sāksies kinolektorijs „Tas, ko Tu nedrīksti nezināt X: Latviešu variants”

Sāksies kinolektorijs „Tas, ko Tu nedrīksti nezināt X: Latviešu variants”
Aivars Čakste, no Rīgas Kinomuzeja krājuma . Kadrs no filmas „Noktirne”
08-10-2013 A+ A-
LKA Rīgas Kino muzeja un kinoteātra „Splendid Palace” rīkotais kinolektorijs „Tas, ko Tu nedrīksti nezināt X: Latviešu variants” norisināsies kinoteātrī „Splendid Palace” no 30. oktobra līdz 11. decembrim, un tas tiks atklāts 30. oktobrī ar filmu „Noktirne”, informē kinolektorija organizatori.

Mīla un nāve Spānijas kalnos, „home movies” septiņdesmitajos gados, itāliešu modernisma kino cienīga atsvešinātība ostas pilsētiņā, groteska padomju kolhozā, adrenalīnu uzjundoša juvelierveikala aplaupīšana, pirmais un vienīgais erotiskā šausmu kino paraugs latviešu kino – tas viss kinolektorijā „Tas, ko Tu nedrīksti nezināt X”.

Lektorija X sezona ar nosaukumu „Latviešu variants” veltīta latviešu kino klasikai – piecas no sešām programmas filmām tapušas Rīgas kinostudijā. Programmā iekļautas filmas, kas pārstāv dažādus laikmetus, uzskatu sistēmas, tajās redzami sava laika ekrāna elki un dievietes. Tie ir slavenu režisoru mazāk zināmi darbi, tipiski un ne tik tradicionāli žanra paraugi. Skate veidota arī ar vēlmi filmas uz lielā ekrāna rādīt to īstajos, 35 mm kino kopiju formātos, kas mūsdienās kļūst arvien retāka parādība.

 

Filmu seansus papildinās kinozinātnieku un kritiķu lekcijas, ievadot skatītājus filmu estētikā, tapšanas vēsturē un laikmeta kontekstā.

Programmā iekļautas filmas: „Noktirne” (rež. Rostislavs Gorjajevs, 1966), „Šīs bīstamās balkona durvis” (rež. Dzidra Ritenberga, 1976), „Nakts bez putniem” (rež. Gunārs Cilinskis, 1979), „Aizaugušā grāvī viegli krist” (rež. Jānis Streičs, 1986), „Liekam būt” (rež. Aloizs Brenčs, 1976), „Zirneklis” (rež. Vasilijs Mass, 1992).

Lekcijas pirms filmām lasīs Agris Redovičs, Dāvis Sīmanis, Jānis Putniņš, Daira Āboliņa, Dita Rietuma, Normunds Naumanis.

 

0 komentāri

Komentāru nav