VAK „Latvija” pasūtītā oratorija saņems Baltijas Asamblejas balvu

VAK „Latvija” pasūtītā oratorija saņems Baltijas Asamblejas balvu
Publicitātes foto . Valsts Akadēmiskais koris „Latvija”
08-10-2013 A+ A-
14. starptautiskā garīgās mūzikas festivāla un Rīgas svētku ietvaros 2011. gada 19. augustā Rīgas Sv. Pētera baznīcā notika igauņu komponista Pētera Vehi oratorijas „Marijas Magdalēnas evaņģēlijs” pirmatskaņojums. Skaņdarbs tapa pēc VAK „Latvija” un Igaunijas Kultūras ministrijas pasūtījuma.

2012. gadā šis opuss tika ierakstīts un izdots kompaktdiskā.  Šogad šīs oratorijas autoram Pēteram Vehi piešķirta Baltijas Asamblejas balva.

Koncertā un ierakstā piedalījās VAK „Latvija”, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, Rīgas Doma zēnu koris, solisti no Igaunijas, kā arī diriģents Risto Josts. Marijas Magdalēnas lomu iedziedājusi pasaulslavenā uzbeku dziedātāja, Pītera Geibriela skatuves partnere Sevara Nazarkhana.

„Marijas Magdalēnas evaņģēlijs” ir viens no noslēpumainākajiem Jaunās Derības evaņģēlijiem. Atšķirībā no citām pasijām, šis skaņdarbs nevēsta par Kristus ciešanām, bet pievēršas Jēzus pārdomu atspoguļošanai. Darbs ir koptu valodā, kuru runāja Ēģiptē līdz 16. gadsimtam.

Komponists Pēters Vehi ir viens no savdabīgākajiem un interesantākajiem Igaunijas skaņražiem. Gan dzīvē, gan mūzikā pievērsies austrumu kultūru izpētei, budismam; komponistam pieder plaša austrumu tradicionālo mūzikas instrumentu kolekcija. Daudzi no šiem instrumentiem tiek izmantoti viņa darbu atskaņojumos.

Baltijas Asamblejas balva ir dibināta 1994. gadā, un to ieguvuši daudzi pazīstami kultūras, zinātnes un mākslas jomas darbinieki. Tas ir augstākais apbalvojums mākslā, literatūrā un zinātnē, ko piešķir Baltijas valstīs.

0 komentāri

Komentāru nav