Indonēzijā sākusies trešā Āzijas koru olimpiāde

Indonēzijā sākusies trešā Āzijas koru olimpiāde
„Studi43”, www.interkultur.com
Indonēzijas Ziemeļsulavesi reģionā no 8. līdz 18. oktobrim norisināsies Āzijas un Okeānijas koru olimpiāde, kas jau trešo reizi pulcēs dziedātājus no gandrīz visām Āzijas valstīm.

Āzijas koru olimpiādi, tāpat kā Pasaules koru olimpiādi un daudzus citus starptautiskus kormūzikas pasākumus, rīko Vācijas organizācija „Interkultur”.

Āzijas koru olimpiāde bija pirmā Pasaules koru olimpiādes kontinentālā versija, pirmo reizi tā notika 2007. gadā Džakartā, Indonēzijā, bet 2009. gadā koristus no visa kontinenta gaidīja Dienvidkorejā. Savukārt šovasar pirmo reizi tika rīkota arī Eiropas koru olimpiāde, kas notika Grācā, Austrijā.

Kopumā šogad Āzijas koru olimpiādē 15 kategorijās startē 135 kori, kas pārstāv 10 dažādas valstis.

Uz Indonēziju ir devies arī latviešu diriģents, Pasaules koru olimpiādes Rīgā mākslinieciskais vadītājs Romāns Vanags. Viņam šīs nedēļas beigās pievienosies arī nodibinājuma „Rīga 2014” vadītāja Diāna Čivle. Āzijas koru olimpiāde ir pēdējais lielais pasākums pirms Pasaules koru olimpiādes Rīgā 2014. gada vasarā. Turklāt daudzi kori, kas piedalīsies koru sacensībā Ziemeļsulavesi, nākamvasar viesosies Rīgā.

Ziemeļsulavesi – nereti dēvēta arī par „smaidīgo cilvēku zemi” – līdz šim ir bijusi pazīstama kā ceļojumu un atvaļinājumu galamērķis, ar bagātīgu atpūtas un kultūras piedāvājumu. Mazāk zināmajā Ziemeļsulavesi provincē un tās galvaspilsētas Manado pusē ir spēcīgas kordziedāšanas tradīcijas – šis ir viens no „visdziedošākajiem” jeb koriem bagātākajiem reģioniem pasaulē, ko, kā raksta „Interkultur” pārstāvji, var salīdzināt tikai ar Baltijas koru kultūru. Tas izskaidrojams arī ar plašo kristietības izplatību šajā provincē, un lielākoties kori veidojušies baznīcu draudzēs.

Indonēzijas kori arī aktīvi pieteikušies Pasaules koru olimpiādei Rīgā. Pirmajā pieteikšanās kārtā reģistrējušies 10 kori.

Jau ziņots, ka Pasaules koru olimpiāde ir viens no centrālajiem „Rīga 2014” programmas notikumiem, kas nākamvasar Rīgā notiks no 9. līdz 19. jūlijam. Pasaules koru olimpiādes laikā norisināsies koru sacensība „Čempionu konkursā” un „Atklātajā konkursā” 29 dažādās kategorijās, notiks meistarklases, lielkoncerti un dalībnieku gājiens, tostarp arī īpaši veidots koncerts Mežaparka Lielajā estrādē.

Pieteikšanās koriem turpinās līdz šā gada 1. decembrim, vairāk par noteikumiem lasi Pasaules koru olimpiādes mājaslapā www.singriga.lv

0 komentāri

Komentāru nav