Rīgā notiek festivāls „Māksla+Komunikācija 2013”

Rīgā notiek festivāls „Māksla+Komunikācija 2013”
09-10-2013 A+ A-
Līdz ar vērienīgās 5. starptautiskās mediju mākslas, zinātnes un tehnoloģiju vēstures konferences „RENEW” atklāšanu otrdien, 8. oktobrī, sācies nu jau 15. starptautiskais jauno mediju kultūras festivāls „Māksla+Komunikācija 2013”, kas Rīgā norisināsies līdz 12. oktobrim, kultūras portālu „Rīga 2014” informē festivāla preses koordinatore Elīna Kempele.

Festivāls, kas guvis starptautisku ievērību un ir kļuvis par vadošo šāda koncepta un mēroga pasākumu ne vien Baltijas, bet arī Ziemeļu reģionā, ik gadu pulcē ap simt dalībnieku no Latvijas, Eiropas un citām pasaules valstīm, lai diskutētu par jaunākajām idejām un attīstības tendencēm mākslā, sabiedrībā, zinātnē un tehnoloģijās. Taču šogad – pēc kārtas jau piecpadsmitajā festivālā – nākotnes vīziju vietā vēlamies doties vēsturiskā ceļojumā, lai ieskatītos digitālo tehnoloģiju mākslas vēl pavisam nesenajā pagātnē.

Paralēli festivāla norisēm līdz 11. oktobrim Rīgas Ekonomikas augstskolā notiek vērienīga piektā starptautiskā mediju mākslas, zinātnes un tehnoloģiju vēstures (Media Art Histories) konference „RENEW”, kas ir pirmais šāda veida akadēmisks notikums Latvijā. Pirms tam šī konference norisinājusies Berlīnē, Melburnā, Banfā un Liverpūlē.

Savukārt  festivāla īpašā programma norisināsies Rīgā no 9. līdz 12. oktobrim „kim?” Laikmetīgās mākslas centrā, Maskavas ielas 8 ēkā Spīķeros, Anglikāņu baznīcā un Spīķeru koncertzālē.

Festivāla programma sāksies trešdien, 9. oktobrī, kad plkst. 19.00 „kim”  Laikmetīgās mākslas centra otrajā stāvā Spīķeros tiks atklāta starptautiska mediju mākslas izstāde „Save As” (Saglabāt kā), kas nedos instrukcijas, bet uzdos jautājumus par laikmetīgās mediju mākslas saglabāšanu. Kurators: Raitis Šmits. Izstādē būs apskatāmi interaktīvi mediju mākslas darbi, kuru autori ir starptautiski atzīti tīkla mākslas pionieri, kas turpina aktīvi darboties mūsdienu mediju mākslas laukā.

Savukārt festivāla atklāšanas vakara programmā plkst. 20.00 Maskavas ielas 8. ēkā Spīķeros skaņu un mediju mākslinieki Šū Lī Čenga (Shu Lee Cheang) no Francijas un Martins Hauzs (Martin Howse) no Lielbritānijas piedāvās neordināru audio tīkla mākslas performanci „Kompostējot pilsētu. Kompostējot tīklu” („Composting the City. Composting the Net”), kas akcentē urbānās vides ekoloģijas jautājumus.

Piektdien, 11. oktobrī, plkst. 22.00 Anglikāņu baznīcā Rīgā norisināsies eksperimentāli avangardisks elektroniskās mūzikas koncerts „Rund-Funk-Empfangs-Saal” – vides radio mūzika īpaši gariem viļņiem, kurā uzstāsies šobrīd vieni no aktuālākajiem skaņu un starpdisciplinārajiem māksliniekiem Eiropā – Edvīns van der Heide (Edwin van der Heide) no Nīderlandes un Jans Pēters E. R. Zontāgs (Jan-Peter E.R. Sonntag) no Vācijas.

Biļetes uz koncertu ir nopērkamas „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un internetā.

Festivāla noslēgumā – sestdien, 12. oktobrī, plkst. 19.00 – Spīķeru koncertzālē notiks audiovizuālās performances un elektroniskās mūzikas koncerts, kas attiecības starp skaņu, telpu un attēlu risinās no visdažādākajām, radikāli atšķirīgām perspektīvām.

Sestdienas vakara īpašais viesis – Maikls Senšerijs (Michael Century) – no ASV ir komponists, pianists un akordeonists, kas akordeona spēli paspilgtina ar ritmiskām elektroniskās mūzikas pulsācijām. Pazīstamie kanādiešu elektroniskās mūzikas mākslinieki Metjū Bīdermans (Matthew Biederman) un Alēns Tibo (Alain Thibault) savā performancē akcentēs skaņas un telpas fizikalitāti. Savukārt daudzsološais britu skaņu mākslinieks Teo Bērts (Theo Burt) „dzīvajā” performancē radīs dinamisku un kontrastējošu skaņas un attēla divdimensionālu izspēli.

Pavisam atšķirīgu skaņas un apkārtējās vides skanējumu piedāvās itāliešu izcelsmes šveiciešu komponists Luka Forkuči (Luca Forcucci), kurš savās kompozīcijās būtiski paplašina skaņas ilustratīvo nozīmi. Savukārt latviešu skaņu un video mākslinieki Irīna Špičaka, Krišjānis Rijnieks, Platons Buravickis piedāvās reālā laikā ģenerētu 3D audioreaktīvu performanci.

Biļetes uz koncertu ir nopērkamas „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un internetā.

No 4. līdz 8. novembrim Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorijā (MPLab) (Kūrmājas prospektā 13, Liepājā) notiks festivāla „Māksla+Komunikācija” satelītpasākums – 4. starptautiskā jauno mediju mākslas nedēļa „iWeek” ar radošajām darbnīcām, publiskām lekcijām, jauno mākslinieku prezentācijām, izstādēm un audiovizuālām performancēm.

Papildu informācija par festivālu – „festival.rixc.lv

0 komentāri

Komentāru nav